Stalin. Rys historyczny bolszewizmu

Boris Souvarine
Książka Stalin. Rys historyczny bolszewizmu
Książka Stalin. Rys historyczny bolszewizmu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Boris Souvarine, a właściwie Boris Konstantynowicz Lifszyc (Бори́с Константи́нович Ли́фшиц), urodzony w roku 1895 na Ukrainie, w wieku dwóch lat wyemigrował wraz ze swoją rodziną pochodzenia żydowskiego do Francji. Socjalista francuski w okresie I wojny światowej, korespondent paryski dziennika „Nowaja Żizn” (publikowanego przez Maksyma Gorkiego w Piotrogrodzie), jeden z założycieli partii komunistycznej we Francji, następnie jeden z sekretarzy III Międzynarodówki. W tym charakterze współpracował z Leninem, Trockim, Zinowiewem, Bucharinem, Radkiem, Rakowskim, Klarą Zetkin, Gramscim, Bordigą i innymi, zanim został wykluczony z tej organizacji za „niezdyscyplinowanie”. Następnie był korespondentem paryskim Instytutu Marksa–Engelsa pod kierownictwem Dawida Riazanowa, którego był przyjacielem. Wykluczony z tego Instytutu, został korespondentem Instytutu Historii Społecznej w Amsterdamie. Współpracownik wydawnictwa „Encyclopaedia Britannica” oraz „Encyclopaedia of the Social Sciences”. Założyciel i dyrektor czasopism „La Critique Sociale”, a następnie „Contrat Social”. Zmarł w Paryżu w 1984 roku.
ISBN: 978-83-7638-668-3, 9788376386683
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Stalin. Rys historyczny bolszewizmu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stalin. Rys historyczny bolszewizmu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe