Stosunki polsko-sowieckie w programach nauczania i podręcznikach historii w szkole powszechnej (podstawowej) w Polsce w latach 1932-1956

Henryk Składanowski
Stosunki polsko-sowieckie w programach nauczania i podręcznikach historii w szkole powszechnej (podstawowej) w Polsce w latach 1932-1956
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Henryka Składanowskiego jest wielce interesującym studium na temat dziejów polskiego szkolnictwa i polityki oświatowej w latach 1932-1956, otwiera bowiem pole do porównań dwóch zdecydowanie odmiennych epok. W okresie II Rzeczypospolitej lat 1932-1939, dydaktyka szkolna podporządkowana była idei wychowania dla państwa i jego obronie przed zewnętrznym zagrożeniem, a w drugiej epoce -powojennej -poprzez szkolnictwo narzucano społeczeństwu wrogi mu światopogląd polityczny i obcą ideologię dyktatury proletariatu. Analizy Autora przekonywująco dowiodły, że pomimo różnic, wspólne było dla obu epok przekonanie, że kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia wchodzi w obręb polityki, stąd władza - niezależnie od reprezentowanego systemu - chciała je przejąć i kontrolować. (...) Z całym przekonaniem polecam książkę, gdyż w istocie jest propozycją nowego podejścia do badań nad stosunkami polsko-sowieckimi w programach nauczania i podręcznikach historii w szkole powszechnej (po II wojnie-podstawowej) w Polsce w latach 1932-1956.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7322-944-0, 9788373229440
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Stosunki polsko-sowieckie w programach nauczania i podręcznikach historii w szkole powszechnej (podstawowej) w Polsce w latach 1932-1956? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stosunki polsko-sowieckie w programach nauczania i podręcznikach historii w szkole powszechnej (podstawowej) w Polsce w latach 1932-1956. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl