Stowarzyszenie ludu polskiego na Litwie i Białorusi

Szymon Konarski
Stowarzyszenie ludu polskiego na Litwie i Białorusi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kolejny tom tzw. zielonej serii ?Polskie ruchy społeczno?polityczne i życie literackie 1832?1855. Studia i materiały?. Zawarte w nim dokumenty pochodzą głównie z akt wileńskich komisji śledczych, przechowywanych w Litewskim Państwowym Archiwum Historycznym w Wilnie. Znajdziemy tu zeznania członków Stowarzyszenia Ludu Polskiego, Towarzystwa Demokratycznego Franciszka Sawicza, Komitetu Litewskiego oraz tajnego kółka Karola Hildebrandta w Dorpacie, a także akta procesu oficerów pułku rosyjskiego, podejrzanych o sprzyjanie spiskowcom. W tomie zamieszczono również relacje uczestników wydarzeń (K. Maszkowski, M. Łowicki, K. de Lucigné) i dokumenty urzędowe władz rosyjskich. Edycję materiałów źródłowych dopełniają studia opracowane przez badaczy polskich i rosyjskich (W. Śliwowska, M. Cwenk, S. Mulina, J. Sikorska?Kulesza, J. Trynkowski).
ISBN: 978-83-7181-903-2, 9788371819032
Wydawnictwo: DiG

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Stowarzyszenie ludu polskiego na Litwie i Białorusi? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stowarzyszenie ludu polskiego na Litwie i Białorusi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl