Studia nad strukturą społeczną wiejskiej polski. Tom 3: Świadomościowe korelaty struktury społecznej

Maria Halamska
Książka Studia nad strukturą społeczną wiejskiej polski. Tom 3: Świadomościowe korelaty struktury społecznej
Książka Studia nad strukturą społeczną wiejskiej polski. Tom 3: Świadomościowe korelaty struktury społecznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Maria Halamska Seria Problemy Rozwoju Wsi i Rolnictwa We własnym przekonaniu wiejska Polska jest społeczeństwem klasy średniej. Na to poczucie duży wpływ ma kontekst społeczny: w stabilnej zbiorowości rolniczej, gdzie dominuje elitarny wzór relacji międzyklasowych, poczucie przynależności do klasy niższej jest równie częste jak poczucie przynależności do klasy średniej. W rezultacie naszych badań i dokonanych na ich podstawie analiz można stwierdzić, że u mieszkańców niknie (a niekiedy wręcz znikło) poczucie „gorszości” wsi w stosunku do reszty społeczeństwa, a nawet bywa ona postrzegana jako „lepsza”, gdyż podziały społeczne i konflikty są w niej mniej widoczne. Z wprowadzenia Interesująca książka naukowa, kontynuacja badań i analiz zawartych w poprzednich dwóch tomach o takim samym tytule głównym, w stosunku do których ma charakter komplementarny. Stanowi spójną całość w trzech kluczowych wymiarach: zakładanego modelu teoretycznego, przyjętej metodologii badań i sposobów analiz empirycznych zgromadzonego materiału badawczego. Praca stanowi istotny wkład do badań nad świadomościowymi korelatami struktury społecznej. Jest interesująca jako publikacja badawcza, ale ma także duże walory dydaktyczne. Będzie przydatna w nauczaniu takich przedmiotów, jak: socjologia wsi, socjologia struktury społecznej, socjologia zróżnicowań i nierówności społecznych. Z recenzji dr. hab. Ryszarda Cichockiego, prof. UAM  
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-7383-858-1, 9788373838581
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
Cykl: Problemy Rozwoju Wsi i Rolnictwa, tom 3
Stron: 174
dodana przez: mrbiggles

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Studia nad strukturą społeczną wiejskiej polski. Tom 3: Świadomościowe korelaty struktury społecznej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Studia nad strukturą społeczną wiejskiej polski. Tom 3: Świadomościowe korelaty struktury społecznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}