Sukcesja biznesu, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo przedsiębiorstwa i rodziny

Adam Mariański
Sukcesja biznesu, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo przedsiębiorstwa i rodziny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Co się stanie, gdy zabraknie, tymczasowo bądź ostatecznie, osoby będącej „siłą sprawczą” firmy? Kto będzie odpowiadał za podejmowanie decyzji, podpisanie umowy, zapłatę podatków i innych zobowiązań? W skrajnym wypadku może dojść nawet do zamknięcia firmy, bądź co najmniej jej ogromnego paraliżu decyzyjnego, komplikacji prawnych, administracyjnych, zachwiania bezpieczeństwa rodziny. Publikacja, będąca pierwszym na rynku tak kompleksowym opracowaniem, przedstawia problematykę następstw nieprzewidzianych zdarzeń losowych, związanych m.in. z nagłą nieobecnością, śmiercią zarówno właściciela jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i wspólnika spółki cywilnej, osobowej czy kapitałowej. Autorzy przedstawiają skutki takich zdarzeń zarówno w zakresie prawa cywilnego, handlowego, jak i prawa podatkowego. W opracowaniu znajdziemy m.in.: omówienie zasad dziedziczenia ustawowego i testamentowego oraz możliwości planowania spadkowego w prawie polskim, możliwości planowania spadkowego w prawie zagranicznym (fundacje, trusty), analizę skutków podatkowych spadkobrania w przepisach krajowych i międzynarodowych, omówienie możliwości kontynuacji rozliczeń podatkowych przez spadkobierców, objaśnienie szczególnej roli planowania podatkowego jako elementu skutecznego planowania sukcesyjnego, informacje jak stworzyć plan działania i z wyprzedzeniem opracować sposoby postępowania na wypadek zaistnienia określonych zdarzeń. Zaletą publikacji jest sposób prezentacji poszczególnych zagadnień – z dużą ilością praktycznych podpowiedzi, wskazówek będących wynikiem rzeczywistych zdarzeń, wieloletnich doświadczeń zawodowych autorów związanych z indywidualnych doradztwem prawno-podatkowym.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7804-324-9, 9788378043249
Wydawnictwo: ODDK Ośrodek Doradztwa i Szkolenia Kadr
Stron: 296

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sukcesja biznesu, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo przedsiębiorstwa i rodziny? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sukcesja biznesu, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo przedsiębiorstwa i rodziny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat