Sulejman II Wspaniały i jego czasy. Złota epoka muzułmańskiej Porty

Jerzy Siemisław Łątka
Sulejman II Wspaniały i jego czasy. Złota epoka muzułmańskiej Porty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Osmański padyszch Sulejman II (1520-1566) był jednym z najwybitniejszych władców ery nowożytnej. Jego panowanie odcisnęło piętno na olbrzymim terytorium Europy i Azji, ponieważ za sprawą wielu zwycięskich kampanii wojennych, był on władcą imperium liczącego 14 mln 702 tys. kilometrów kwadratowych. Prawie pół wieku panowania Sulejmana II to nie tylko podboje, największy osmański zdobywca był także najlepszym spośród Osmanów prawodawcą, niezłym poetą i mecenasem wszelkich sztuk. Jego panowanie to szczytowy rozwój Imperium Osmańskiego i "złoty wiek" w literaturze, sztuce i architekturze.
Data wydania: 2015-04-14
ISBN: 978-83-11-14014-1, 9788311140141
Wydawnictwo: Bellona
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 266

Autor

Jerzy Siemisław Łątka Jerzy Siemisław Łątka polski pisarz, etnolog, orientalista, dziennikarz, doktor nauk humanistycznych z zakresu historii kultury

Pozostałe książki:

Oskarżam arcyksięcia Rudolfa Tajemnice haremów Sulejman II Wspaniały Zemsta zza grobu Stanisława Pytla Bezkarni zabójcy Basi Binder
Wszystkie książki Jerzy Siemisław Łątka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sulejman II Wspaniały i jego czasy. Złota epoka muzułmańskiej Porty? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sulejman II Wspaniały i jego czasy. Złota epoka muzułmańskiej Porty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl