Sumienie

Bogusław Szabliński
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Sumienie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

Ojciec śmiertelnie chorej dziewczyny, załamany swoją bezradnością, dostaje od losu szansę na cud. Tajemniczy człowiek składa mu obietnicę pokrycia kosztów leczenia córki. Jest jednak pewien warunek i aby go spełnić, musi zostawić swoje zwyczajne życie i stać się zabójcą. Karząca ręka sprawiedliwości czy bezwzględny morderca - kim jest ścigany przez nowojorską policję tajemniczy snajper? Mając na celowniku zło tego świata, musiał wybrać - pociągnąć za spust czy odejść z niczym.

"Sumienie" to emocjonująca lektura, która wciąga bez reszty. Dynamiczne sceny akcji, szybkie dialogi i niesłabnące napięcie. To przyprawiający o ciarki thriller, którego nie można odłożyć do ostatniej strony.
Data wydania: 2022-01-19
ISBN: 978-83-67094-05-4, 9788367094054
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Oh book!
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 318
dodana przez: monika.sadowska
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Bogusław Szabliński Bogusław Szabliński Pochodzi ze Śląska. Od 15 lat mieszka i pracuje w Nowym Jorku. W centrum jego zainteresowań znajdują się psychologia i muzyka klasyczna. Każdą wolną chwilę spędza na odkrywaniu miasta, które nigdy nie śpi. Fotografuje eklektyczną zabudowę i poznaje ...

Pozostałe książki:

Sumienie Polki w Stanach, czyli Husaria made in China
Wszystkie książki Bogusław Szabliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dobro i zło.

23.01.2022

"Sumienie" to moim zdaniem rewelacyjny debiut. Książka trzyma w napięciu niemal od pierwszej do ostatniej strony, momentami bardzo zaskakująca. Wywołująca wiele emocji, zmuszająca czytelnika do refleksji. Miłość rodzica do dziecka jest normą w każdym gatunku. Główny bohater dostaje nietypową szansę na uratowanie życia ciężko chorej córki. Otr... Recenzja książki Sumienie

@maciejek7@maciejek7 × 25

Sumienie.

26.01.2022

" Sumienie " to debiutancka powieść Bogusława Szablińskiego. Grafika na okładce nie przyciągnęła mojego wzroku za to pozytywne opinie i oceny już tak. Jaka jest ta książka? Fabuła oparta jest na kilku historiach. Mamy załamanego, bezradnego, ojca którego córka umiera a pomoc kosztuje i to bardzo dużo. Pojawia się człowiek, zupełnie obcy. Obi... Recenzja książki Sumienie

@Malwi@Malwi × 15

Sumienie

2.01.2022

Czasami głos duszy zadręcza. Budzi demony i krzyczy każdego dnia. Potrafi zatruć życie. Dysonans tego, czego byśmy chcieli, z tym co się stało. Trzyma w szachu drogowskazu, z którym musimy sobie poradzić. Każdy upadek jest okazją do nauki, do zdobycia cennego wglądu w siebie, do wzięcia większej odpowiedzialności za życie. A jednak to, że często d... Recenzja książki Sumienie

Sumienie

17.03.2022

Co ma zrobić zdesperowany ojciec, stający w obliczu śmierci dziecka? Tajemniczy sponsor zgadza się opłacić operację ratującą życie dziewczynki. Stawia jeden istotny warunek. Śmierć za życie. Sześć obcych istnień za jedno ukochane. Czy ojciec będzie w stanie pociągnąć za spust? Ta książka to jakiś armagedon. Popada ze skrajności w skrajność i siej... Recenzja książki Sumienie

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@WystukaneRecenzje
2022-01-17
7 /10

Są takie książki, po które sięga się z przypadku i tym razem ze mną tak właśnie było. Choć „Sumienie” nie zapowiadało się na lekką lekturę, to stwierdziłam, że zapowiada się świetnie i warto spróbować. A do tego to debiut więc podchodziłam ostrożnie, ale z nadzieją na to, że będzie to dobra książka, bo bardzo lubię poznawać nowych autorów, często są to perełki wśród tysięcy innych premier. Czy tym razem tak było, czy się zawiodłam?
Poznajemy głównego bohatera, który jest bezsilny wobec choroby córki. Kiedy jest już naprawdę załamany, zgłasza się do niego człowiek z propozycją sfinansowania leczenia dziecka. Oczywiście nie ma nic za darmo. Cena jest wysoka, bo ma on zabijać ludzi. Tak po prostu, stać się zabójcą. Nie każdy by się na to zdobył, ale czasami to, jak życie nas traktuje powoduje, że jesteśmy zdolni zrobić wiele. Dylemat jest prosty i trudny jednocześnie. Zacząć zabijać czy odejść z pustymi rękami i patrzeć na cierpienie córki?
Ta książka jest bardzo ciężka i czyta się ją w pełnym skupieniu. Dylematy, wymierzanie sprawiedliwości, brutalność. Myślę, że jest dobrym przykładem do nawiązywania dyskusji choć może być kontrowersyjna… bo na ile stać człowieka na to by zabić kogoś by ocalić własne dziecko? I czy to jest jednorazowe, czy może stanie się dla niego sposobem na życie?
Musicie przeczytać, koniecznie, bo to dobrze napisana opowieść, po której trzeba sobie w głowie wiele spraw poukładać. Polecam serdecznie!

× 5 | link |
@maciejek7
2022-01-23
9 /10
Przeczytane kryminał konkurs Posiadam

Mimo, że to jest debiut to jest bardzo dobry kryminał, chociaż nieco inny, nietypowy. Czyta się bardzo dobrze. Polecam.

× 5 | link |
@WolneLitery
2022-01-23
8 /10

Czy Ty byłbyś w stanie zrobić wszystko, aby ratować ukochaną, bliską osobę? Przed takim pytaniem staje nasz główny bohater. Jego ukochana córka, która jest chora dostaje szansę na leczenie - on, jednak musi zrobić coś czego normalnie by nie zrobił. Czy zabicie kilku osób to dobra cena za zdrowie swojego dziecka?

Książka jest brutalna, mocna i kontrowersyjna. Na pewno nie jest to lekka i ciepła lektura, tylko mocny i krwawy kryminał. Akcja nawet przez chwilę nie zwalnia, a my już od pierwszych stron jesteśmy całkowicie wciągnięci w świat morderstw, zbrodni i ciężkich pytań. Zemsta i spłata długu gra tutaj główne skrzypce. Nasz bohater stanie przed wieloma ciężkimi drogami i czy w odpowiednim momencie będzie mógł wybrać dobrze? Jak to jest przez chwilę stać się Bogiem?

Według mnie jest to bardzo, bardzo dobry debiut! Jestem pod wrażeniem pióra autora i tego, że taką lekkością potrafi nas wprowadzić w świat tak mocny i z tak bogatą ilością bohaterów i osobowości. Jest też mocno i brutalnie - ja czasami lubię sięgać po takie książki. Tę naprawdę czyta się błyskawicznie i jak już się za nią zabierzecie, to ciężko będzie ją Wam odłożyć. Zdecydowanie POLECAM!

× 4 | link |
@Iwona_Nocon
2022-01-18
10 /10
Przeczytane

Bohater książki Sumienie jest ojcem śmiertelnie chorej dziewczyny. Kiedy wydaje się, że już nic nie można zrobić do mężczyzny zgłasza się człowiek, który składa mu propozycję nie do odrzucenia. Pokryje koszty leczenia córki jeżeli ten zdecyduje się zabić kilka złych osób. Czy dla dobra córki zgodzi się na taki układ? Jeżeli tak to kim będzie – osobą wymierzającą sprawiedliwość czy bezwzględnym mordercą?

Kiedy zabierałam się do czytania książki, nie sądziłam, że czeka mnie przygoda z tak dobrze napisanym debiutem. Na takie książki, które są dobrze napisane fabularnie, akcja jest utrzymana w dobrym tempie, a postaci nie są obarczone prostymi schematami, czeka się naprawdę długo. Książka słusznie jest przydzielona do sensacji. Jednak to, co dodaje jej uroku to kwestia postępowania głównego bohatera. To, co robi, bądź czego nie robi skłania do refleksji i dyskusji. Co by było gdybyśmy byli na miejscu bohatera? Czy tak łatwo byłoby nam podjąć decyzję. Aby ktoś żył, umrzeć musi ktoś. To jest straszne. Współczułam przez cały czas mężczyźnie, który naprawdę stał przed trudnym dylematem. Historia opowiedziana przez Bogusława Szablińskiego na pewno długo zostanie w głowie tego, kto się z nią zaznajomił.

Podsumowując – dla mnie Sumienie to najlepszy debiut 2022 roku. Jak dobrze wiecie rzadko używam takich epitetów. Także to coś znaczy J. Ode mnie 10/10.

× 3 | link |
@book_matula
2022-01-19
10 /10
Przeczytane

Dzisiejsza premiera, czyli „Sumienie” 19.01.2022 o której powinno być głośno, ponieważ znowu poczułam co to znaczy mieć ciarki ze strachu albo z tych scen jakie są opisywane w książce. Od razu pogratuluję autorowi książki i mam nadzieję, że może będzie kontynuacja.

Książka należy według mnie do tych które zapraszają na miłą przejażdżkę, a okazuje się, że masz niezły rollercoaster emocjonalny. Muszę przyznać, że na początku miałam kilka momentów nie orientowania się w sytuacji, ale szybko wpadłam na właściwe tory.

Czym dla Was/Ciebie jest sumienie? Masz je? Czujesz? Jak radzisz sobie z nim? Wśród moich znajomych znajdą się osoby, które nie używają słowa, określenia sumienie, a bardziej cichy bądź głośny głos rozsądku. W książce poznasz osoby, które nawet nie stały w kolejce, gdzie ten głos był rozdawany, bo tego co zrobili nie da się opisać od tak. Książka dla tych którzy lubią mocne sceny, gdzie krew leje się po ścianach.

Ile jesteś wstanie zrobić dla własnego dziecka, rodziny, kogoś bliskiego, żeby ratować jego życie? Czy istnieje jakiś próg, granica moralności, przyzwoitości jaką nie należy przekraczać? Zdradzę, że takiej propozycji jaką dostał nasz bohater nie powinno się nawet rozpatrzyć, ale… właśnie tutaj muszę pozostawić was w niepewności, bo jak przeczytasz tę książkę zrozumiesz, dlaczego pytam o sumienie oraz próg przyzwoitości.

Koniec oczywiście zwalił mnie z nóg i to powoduje, że m...

× 2 | link |
MA
@marina.abramava1990
2022-01-19
9 /10

Rok 2022 zaczął się debiutem literackim jakim jest „Sumienie” autorstwa Bogusława Szablińskiego. Jest to mocny thriller, który z pewnością zapadnie Wam w pamięci. Zdecydowanie jest skierowany do odbiorcy powyżej 18-tego roku życia. Ponadto osobom o słabych nerwach nie polecam po nią sięgać, gdyż niektóre brutalne opisy mogą okazać się ponad wasze siły.


Główny bohater dostaje propozycję nie do odrzucenia. Pieniądze na leczenie chorej córki w zamian za „pracę”, którą jak się później okazuje jest likwidacja ludzi. Rachunek jest prosty...życie za życie. Życie córki za życie kilku zwyrodnialców. Zgodnie lub wbrew swojemu sumieniu główny bohater musi dokonać wyboru – pociągnąć za spust, czy odejść z niczym.


Czytelnicy, którzy lubią czuć dreszcz emocji z pewnością będą zadowoleni z lektury. Mamy tu szybkie i zwarte dialogi bez obwijania w bawełnę. Wciąż niesłabnące napięcie i oczekiwanie na każdy kolejny krok. Dynamiczne sceny akcji przy których nie da się znudzić tylko warto za nimi nadążyć by nie przegapić nic ważnego. Od pierwszej do ostatniej strony thriller przepełniony jest drastycznymi opisami okraszonymi sporą ilością wulgaryzmów. Jest to mocny debiut i mam nadzieję, że autor jeszcze nie raz zaskoczy nas kolejnymi historiami, których nie da się poznać bez ciarek jednoczesnego przerażenia i ekscytacji.


× 1 | link |
ZA
@zaczytanalala
2022-01-19
9 /10

Idealna książka dla wszystkich, którzy nie boją się realistycznych i niejednokrotnie brutalnych opisów. Wielokrotnie miałam gęsią skórkę i czułam dreszcz przerażenia. Polecam wszystkim lubiącym mroczne i szczere książki.

× 1 | link |
@monika8905
2022-01-18

Zaintrygował mnie opis książki „Sumienie”. Kusi mnie, żeby ją zamówić.

× 1 | link |
@aellirenn
2022-02-04
1 /10
Przeczytane

Ojciec śmiertelnie chorej dziewczyny dostaje od losu szansę na cud. Może zdobyć pieniądze na leczenie w bardzo nietypowy sposób.

Trudno mi pisać tą opinię, bo to debiut, a debiutom wybaczam więcej. Jednak tutaj nie ma ani krzty czegoś pozytywnego, czego mogłabym się złapać.

Z przykrością stwierdzam, że mam już najgorszą książkę roku. Powodów jest mnóstwo. Po pierwsze - język. I nie, nie mówię tutaj o przekleństwach, bo mnie to nie rusza. Mam na myśli powtórzenia, nieskładne zdania, dialogi tak słabe, że czasem czułam zażenowanie. Po drugie - brutalność. Lubię brutalne sceny, doceniam również te obrzydliwe i epatujące złem, jednak chcę żeby były one realistyczne. Tutaj takie nie były.

UWAGA! DALEJ BĘDĄ SPOILERY!

W tej książce strzelec potrafi strzelać z dużego dystansu do celu, który jest w ruchu i trafić w miejsce zgodne z zamierzonym co do milimetra. Facet po osiemdziesiątce jest w stanie rozciąć szarpiącą się kobietę od łona po szyję jednym ruchem noża. No nie, tak łatwo to się nie da. Kolejny facet jest w stanie wbić grube druty w dłonie i stopy szarpiące się dziewczyny i przebić je na wylot. Ona zaś potrafi z tymi drutami w stopach (na wylot!) biec do drzwi. Takich kwiatków jest tam multum.

Kolejna rzecz. Akcja dzieje się w Nowym Jorku. Mamy policjanta Polaka i jego partnerkę Amerykankę. On jego imię zdrabnia, odmienia przez przypadki i pr...

| link |
@bogusiazieba80
2023-02-07
10 /10
Przeczytane

Dobry wieczór #książkoholicy 😊

Dzisiaj przychodzę z książką @boguslawszablinski.autor " Sumienie " , którą miałam okazję przeczytać w ramach #booktouruwiewiory @recenzje_wiewiooory

Książka mocna , na pewno dla czytelników , którym nie są straszne makabryczne opisy zbrodni . To co dzieje się na każdej kolejnej stronie napawa odrazą , jest niewyobrażalne i przerażające .

Książka opowiada historię ojca , który gotowy jest zrobić dla swojego chorego , umierającego dziecka wszystko . Zdobyć pieniądze na leczenie pod każdą postacią . Pada propozycja , żeby był snajperem i zabijał kolejnych ludzi - którym nadaje się numerki . Kto nim steruje , czy to ręka Boga a może Szatana, który kusi i mami ? Może sprawiedliwość przez niego ma przemówić ?

Para policjantów zaczyna śledztwo od sprawy kobiety zranionej w pubie i znalezienia człowieka , który jej to zrobił . Nie zdają sobie sprawy jak to wszystko zacznie rozrastać się do wielkiej skali krajowej . Winny zostanie osądzony , zanim stanie przed sądem . Kim okaże się snajper którego pragną dorwać i jest ciągle blisko ?

Sumienie , czym ono jest ? Czy masz je ty , albo ja ? Co ono by tobie nakazywało czytając o tych okrutnych zbrodniach ? Ja bardzo kibicowałam snajperowi , by sprzątnął cały ten syf .

Zakończenie książki ryje beret i zostawia pytanie WTF? Drogi autorze , co tam się porobiło ?

Debiut bardzo udany , gorąco polecam . Książka pochłonie was w całości , przygotujc...

| link |
@andrzej.trojanowski
2022-04-12
8 /10

Bogusław Szabliński w powieści „Sumienie” zabiera czytelnika w świat brutalny, bez pardonu, pełny krwi i chorych wynaturzeń (o ile są zdrowe). W świat gdzie dolar znaczy wszystko, udaje życie, udaje Boga, udaje przyjaciela, dolar może wszystko. A sumienie, czy ono istnieje? Mężczyźnie tajemniczy facet wręcza snajperkę. Ma zabić aby uratować córkę. Zabić. Wyrwać społecznego chwasta. W ten sposób zdobędzie kasę na leczenie swojego dziecka. Sam poniekąd staje się chwastem dla jednych a dla drugich pożytecznym ogrodnikiem. Autor bardzo sugestywnie przedstawia świat wynaturzonych esesmanów na emeryturach, handlarzy ludzkimi organami czy brutalne burdele. Przy tym wszystkim kancelaria prawnicza dająca dożywotnią pensje staruszkom w zamian za przelanie praw do ich nieruchomości po śmierci, która następowała nie całkiem naturalnie … wygląda naprawdę niewinnie. A zakończenie, po prostu zaskoczy. Słowem autor się bardzo postarał aby czytelnik się nie nudził a jak jeszcze wspomnieć, że to debiut Bogusława Szablińskiego to z niecierpliwością wyglądam kontynuacji.
PS A Ty jakbyś się zachował mając na celowniku zło tego świata?

| link |
@krzychu_and_buk
2022-11-30
9 /10
Przeczytane
PO
@powert
2022-06-18
9 /10
@zaczytana_mama_dwojki
2022-03-17
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2022 roku
@kejsikej_czyta
2022-03-08
6 /10
Przeczytane WSPÓŁPRACA 2022
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Zaczynałem się bać coraz bardziej, nie miałem pojęcia, kto, a także - w co ze mną gra.
Dwa narody - obydwa wybrane - jeden przez Boga, drugi przez człowieka.
Zabiłem dwie osoby - to samo w sobie nosi znamiona zła. Zabiłem dwie ZŁE osoby. Czyli stanąłem po stronie dobra.
Muszę zabić jeszcze, bo zło może rodzić tylko zło. Wiem, że to złe, czyli świadomie czynię zło. Eliminując tych ludzi, uratowałem ich potencjalne ofiary. Czyli dobrze. Wykonałem egzekucje, zanim zapadł wyrok - złe.
- Ha, ha, a jednak sumienie daje o sobie znać. Jeszcze przed chwilą mówiłeś, że nie masz problemu. Że nawet nie ma dla ciebie znaczenia, kogo i za co.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl