Świadkowie prawdy z tej ziemi

ks. Jan Kochel
Świadkowie prawdy z tej ziemi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Śląscy święci i błogosławieni w rytmie lectio divina


Można powiedzieć, iż jako chrześcijanie przyzwyczajeni jesteśmy zarówno do lektury Pisma świętego, jak i do życia w towarzystwie świętych. Te dwie formy w fenomenalny sposób łączy wydana właśnie przez Księgarnię książka ks. Jana Kochela. Krótka biografia każdej z prawie pięćdziesięciu postaci i trafnie dobrany fragment Biblii są tu wezwaniem do lektury w rytmie czytaj – rozważ – módl się – żyj słowem.

Znajdujemy tu świadków Chrystusa w rozmaity sposób związanych ze Śląskiem – tu się urodzili, mieszkali, dojrzewali do wielkości, tu są czczeni w końcu. Ksiądz Jan Kochel we wprowadzeniu odwołuje się do myśli Benedykta XVI z adhortacji Verbum Domini: „interpretacja Pisma świętego nie byłaby pełna, gdybyśmy nie wysłuchali się również w tych, którzy naprawdę żyli słowem Bożym”, z których każdy „jest jakby promieniem światła wychodzącym ze słowa Bożego” (nr 48).

Data wydania: 2012-09-10
ISBN: 978-83-7030-854-4, 9788370308544
Wydawnictwo: Księgarnia Św. Jacka
Stron: 304
dodana przez: jatymyoni

Autor

ks. Jan Kochel ks. Jan Kochel
Urodzony 1 lipca 1963 roku w Polsce (Tarnowskie Góry)
prof. dr hab. Jan Kochel – polski duchowny katolicki, kapłan diecezji gliwickiej, profesor nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Specjalizuje się w katechetyceoraz teologii pastoralnej.

Pozostałe książki:

Pedagogia biblijna w katechezie „Tak" dla edukacji seksualnej Leksykon katechetyczny
Wszystkie książki ks. Jan Kochel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Świadkowie prawdy z tej ziemi nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Świadkowie prawdy z tej ziemi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl