ŚWIAT AKWILONU: MAGOWIE: Aldoran. Tom 01

Jean-Luc Istin
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
ŚWIAT AKWILONU: MAGOWIE: Aldoran. Tom 01
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

(Wydanie I, Wydawnictwo Egmont Polska, Warszawa, 2023)

"ŚWIAT AKWILONU: MAGOWIE: Aldoran. Tom 01" - „Magowie” to już czwarta z przedstawianych polskiemu czytelnikowi serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” oraz „Orki i gobliny”, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z wydawanych we Francji serii zatytułowanej „Ziemie Ogona” – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów!

W Arranii magami nazywa się najpotężniejszych czarowników z rasy ludzkiej. Mają różne specjalizacje w zakresie sztuki czarów, należą też do różnych kast. Każdy z tomów serii jest poświęcony innemu magowi, przy czym nie zawsze są postaciami głównymi opowieści, ale zawsze dla niej kluczowymi. W kolejnych albumach poznajemy czarownika żywiołów Aldorana, specjalistę od wiedzy runicznej Eragana, stosującego nekromancję Altherata czy alchemiczkę Arundillę. Różnorodność typów czarów i ich ciekawe wykorzystanie przez bohaterów zrobią wrażenie na niejednym czytelniku!

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”). Także oni są głównymi twórcami scenariuszy do serii „Magowie”.
Za rysunki do poszczególnych tomów odpowiadają różni rysownicy, m.in. Hiszpan Kyko Duarte („Elfy”, „Ziemie Ogona”), Francuz Stéphane Créty („Orki i gobliny”, „Acriboréa”) czy Serb Laci („Sherlock Holmes i wampiry Londynu”, „Sherlock Holmes i Necronomicon”).
Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!
Tytuł oryginalny: LE MONDE D’AQUILON: Mages T01 : Aldoran
Data wydania: 2023-12-06
ISBN: 978-83-281-6666-0, 9788328166660
Wydawnictwo: Egmont Polska
Cykl: Świat Akwilonu: Magowie, tom 1
Seria: ŚWIAT AKWILONU
Stron: 52
dodana przez: Proteus

Autor

Jean-Luc Istin Jean-Luc Istin
Urodzony 1 sierpnia 1970 roku we Francji (Pontivy)

Pozostałe książki:

ŚWIAT AKWILONU: ELFY: Kryształ Niebieskich Elfów. Tom 01 ŚWIAT AKWILONU: ELFY: Misja Niebieskich Elfów. Tom 06 ŚWIAT AKWILONU: MAGOWIE: Aldoran. Tom 01 ŚWIAT AKWILONU: ORKI I GOBLINY: Turuk. Tom 01 Elfy. Kryształ Niebieskich Elfów. Tom 1 Lancelot Tome 1- Claudas des Terres Désertes Lancelot Tome 2- Iweret Lancelot Tome 3- Morgane Lancelot Tome 4- Arthur Orki i gobliny. Turuk. Tom 1 ŚWIAT AKWILONU: MAGOWIE: Eragan. Tom 2
Wszystkie książki Jean-Luc Istin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę ŚWIAT AKWILONU: MAGOWIE: Aldoran. Tom 01? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Proteus
2023-12-11
8 /10
Przeczytane -KOMIKSY- =Seria: ŚWIAT AKWILONU= -POSIADAM-

Cytaty z książki

O nie! Książka ŚWIAT AKWILONU: MAGOWIE: Aldoran. Tom 01. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

ŚWIAT AKWILONU: MAGOWIE: Eragan. Tom 2
ŚWIAT AKWILONU: MAGOWIE: Er...
Nicolas Jarry, Jean-Luc Istin ...
(Wydanie I, Wydawnictwo Egmont Polska, Warszawa, 2024) "ŚWIAT AKWILONU: MAGOWIE: Eragan. Tom 2" - ...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl