Świat Marii

Graziano Versace
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Świat Marii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Tej nocy nie czuła niczyjej obecności. Głosy były spokojne, a może nawet zupełnie sobie odeszły. Giovanni Buscemi, zwany magiem, jest psychoterapeutą, który niedawno wrócił do Cittanova w Kalabrii, skąd wyjechał jeszcze jako młody chłopak, by podążyć za swoimi marzeniami. W miasteczku spotyka Livię Antoniettę, swoją młodzieńczą miłość. Kobieta prosi go, by pomógł Marii, siedemnastolatce, którą matka uważa za opętaną przez szatana. Giovanni rozpoczyna terapię i siłą słowa zaczyna drążyć w przeszłości dziewczyny osieroconej przez ojca i wychowywanej w surowym środowisku. Co nęka Marię i czyni ją ofiarą konwulsyjnych ataków, tak przerażających, że sprawia wrażenie opętanej? Choć leczenie zdaje się odnosić skutek, to jednak dziewczyna wciąż coś ukrywa w sercu. Tymczasem w Cittanova ktoś rozpuszcza plotki, jakoby w rzeczywistości między lekarzem a pacjentką wywiązał się romans. Maria zostaje zaatakowana słownie i fizycznie przez niektóre kobiety z miasteczka. Dopiero Giovanni – który nawiązał na nowo uczuciowe więzi z Livią – uratuje ją przed nimi i zdoła, dzięki swojej cierpliwości i intuicji, uwolnić dziewczynę od jej wewnętrznych demonów, które częściowo biorą początek w pewnym zdarzeniu sprzed wielu lat.
Data wydania: 2017-05-24
ISBN: 978-83-7823-105-9, 9788378231059
Wydawnictwo: Bernardinum

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Świat Marii nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Emma81
2022-05-30
9 /10
Przeczytane

"Świat Marii" to historia psychoterapeuty, który po latach wraca w rodzinne strony i próbuje poukładać sobie życie na nowo. Jest to też historia siedemnastoletniej dziewczyny, którą nękają ataki przypominające opętanie. Wreszcie jest to też historia małej, zamkniętej społeczności, w której starodawne zasady są sensem życia, a każde działanie "po swojemu" karane jest odrzuceniem i agresją.

Młodziutką Marię co jakiś czas nękają niekontrolowane napady złości - wszyscy, włącznie z matką dziewczyny, podejrzewają opętanie przez szatana i bez zastanowienia skazują nastolatkę na potępienie. Dopiero pojawienie się Giovanni'ego daje nadzieję na dotarcie do sedna prawdy i być może uleczenie Marii... Czy terapeuta da radę dotrzeć do wnętrza dziewczyny i uratować ją przed jej własnymi demonami? Jak to wpłynie na niego samego i jego reputację w tym hermetycznym świecie?
Książkę czyta się z przyjemnością i ciekawością, zwłaszcza komuś, kogo interesuje psychika, terapia psychologiczna, ale tych, którzy lubią dobrą obyczajową literaturę.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Świat Marii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl