Świat na rozdrożu

Marcin Popkiewicz
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Świat na rozdrożu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Dlaczego mimo rozkwitu technologii pracujemy ciężej i dłużej? Czemu nasze miasta są coraz brudniejsze i bardziej zatłoczone? Dlaczego jedzenie smakuje jak zmiksowany papier, pachnie tak samo i jest coraz droższe?
Stoimy właśnie w obliczu niestabilności, a nawet możliwości załamania się światowej gospodarki i opartego na wzroście wykładniczym i długu globalnego systemu finansowego. Problemy gospodarki, energii i środowiska są tak silne ze sobą powiązane, że nie powinny, a nawet nie mogą być rozwiązywane w oderwaniu od siebie.
Problemy gospodarki, energii i środowiska są tak silnie ze sobą powiązane, że nie powinny, a nawet nie mogą być rozwiązywane w oderwaniu od siebie.
O tym właśnie jest ta książka – przedstawia wiele aspektów naszej rzeczywistości i składa je w spójną całość.

Po przeczytaniu Świata na rozdrożu zrozumiesz powiązania między odległymi dziedzinami. Dowiesz się, jak wielkie zmiany nas czekają i dlaczego świat już wkrótce będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj… Sposób, w jaki żyjemy i jakie wartości wyznajemy, zmieni się bowiem w najbliższych dekadach nie do poznania, a czy najlepsze czy na gorsze, zdecydują o tym decyzje, które podejmiemy (lub nie podejmiemy) w najbliższych latach.
Jeśli należysz do osób, które chcą rozumieć świat, świadomie go kształtować i przygotować się na zbliżające się zmiany, to czeka Cię fascynująca podróż. To największa opowieść naszych czasów. A być może nawet całej historii ludzkości.

Nie co dzień trafia się książka polecana równocześnie przez Greenpeace i Private Banking. Właściwie to pierwsza taka książka.
Data wydania: 2013-11-27
ISBN: 978-83-7508-959-2, 9788375089592
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 568
dodana przez: Asamitt
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Marcin Popkiewicz
Urodzony 27 października 1970 roku w Polsce
Marcin Popkiewicz jest absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. To pisarz, naukowiec, menedżer, tłumacz, wykładowca oraz autor setek artykułów dotyczących zmian klimatycznych, zasobów i energii. Analityk megatrendów, autor bestselerów...

Pozostałe książki:

Świat na rozdrożu Nauka o klimacie Pismo. Magazyn opinii, nr 2 (14) /luty 2019 Zrozumieć transformację energetyczną Rewolucja energetyczna
Wszystkie książki Marcin Popkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Świat na rozdrożu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@zooba
@zooba
2019-11-27
9 /10
Przeczytane Posiadam Top 10 Non-Fiction Inspiracje/idee Popularnonaukowe

Ta książka jest wybitna i mówi o sprawach ważnych dla wszystkich, choćbyśmy się bronili przed tym z całych sił, nie interesowali tym wszystkim i uważali,że mamy ważniejsze rzeczy do zrobienia niż czytanie o przyszłości naszej planety w ujęciu gospodarczym, demograficznym, ekologicznym, społecznym... Autor zbiera dane o różnych zjawiskach zachodzących w skali światowej i przedstawia ich wzajemne oddziaływanie, kierunek rozwoju wypadków, który jest krótko przerażający. Polecam opinie innych użytkowników LC o tej książce - naprawdę jest to rzecz, którą warto przeczytać. A jeśli komuś strasznie nie chce się czytać o wydobyciu ropy, ocieplaniu klimatu, bańce kredytowej, starzeniu się społeczeństw to niech wejdzie na portal ziemianarozdrozu.pl.
Pod względem wagi opisywanych tematów jest to książka nr 1 w moim prywatnym rankingu pozycji popularnonaukowych przynajmniej w ostatnich kilku latach.
Polecam, bo zmusić nikogo nie mogę (a szkoda :)) (Najchętniej bym zmuszała do czytania

× 1 | link |
@autodydaktyczna
2022-11-04
9 /10
Przeczytane
@nibarak
@nibarak
2014-07-21
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Świat na rozdrożu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat