Świat według Mellera

Stefan Meller, Michał Komar
Książka Świat według Mellera
Książka Świat według Mellera
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jak mówi wydawca książki i przyjaciel profesora Mellera - Andrzej Rosner - wspomnienia zostały podzielone na dwie części: do i po roku 1992. W ostatnich latach profesor Meller był głównie dyplomatą, a wcześniej przede wszystkim historykiem - mówi Andrzej Rosner, dodając, że musiał on także zmierzyć się z komunistyczną ideologią, co po Marcu '68 roku zaowocowało dla niego utratą pracy.
Stefan Meller wspomina między innymi, jak - mając tak zwany wilczy bilet - musiał roznosić mleko, pracował w salonie kosmetycznym z legitymacją "starszej kosmetyczki" oraz przez parę lat był lektorem w Spółdzielni "Lingwista". Wtedy również zaczął pisać pracę doktorską, po której dostał pracę jako pracownik naukowy.
Pierwszy tom wspomnień profesora Mellera zawiera więc także barwne relacje z wyjazdów na wykłady w filii Uniwerystetu Warszawskiego w Białymstoku i warszawskiej PWST oraz pracę w magazynie historycznym "Mówią Wieki".
Profesor Meller przyznaje w książce, że przez całe życie "starał się nadążać za zmianami w języku, również młodzieżowym, który jest niezwykle inteligentny i dowcipny". Jak pisze, nie operuje nim, bo nie chce się wygłupiać, ale "słucha uważnie i jest pełen zachwytu". Stefan Meller przyznaje również, że lubi mówić "językiem przaśnym" i choć nie z każdym można w ten sposób rozmawiać, uwielbia takie pogawędki.
Andrzej Rosner przyznaje, że profesor Stefan Meller jest niesłychanie wrażliwy na wszelkie "nowinki językowe" i przypomina, że ma on za sobą wiele lat nauczania młodych ludzi.
W pierwszej części wspomnień profesora Mellera książki można także znaleźć kilka przykładów - ulubionej przez profesora Mellera - "przaśności" języka.
Tom drugi, obejmujący dalsze lata wspomnień profesora Stefana Mellera, w tym pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, ukaże się na przełomie kwietnia i maja. Będzie nosił tytuł - "Świat według Mellera. Życie i polityka: ku przyszłości".
W drugiej części Stefan Meller opowiada także o swoim spotkaniu z Janem Pawłem II przed objęciem funkcji ambasadora Polski w Rosji. Ten fragment wspomnień zamieszcza w najnowszym (dzisiejszym) numerze Tygodnik Powszechny.
Wspomnienia Stefana Mellera, opowiedziane charakterystycznym dla niego barwnym językiem, są wzbogacone także o wiele zabawnych anegdot.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-60336-25-0, 9788360336250
Wydawnictwo: Rosner & Wspólnicy
Stron: 296

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Świat według Mellera nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Świat według Mellera”- Stefan Meller

Książka Świat według Mellera. Życie i historia - ku wolności
Świat według Mellera. Życie... Michał Komar
Zapis wielogodzinnych rozmów przeprowadzonych w 2007 r. prze...
Książka Świat według Mellera - ku przyszłości - audiobook
Świat według Mellera - ku p... Michał Komar
Zapis wielogodzinnych rozmów przeprowadzonych w 2007 r. prze...
Książka Źli Niemcy
Źli Niemcy Bartosz Wieliński
{}7/10
Cyklon B, który w fabrykach śmierci zabił miliony ludzi, pow...
Książka Sanitariuszka "Dora". Nie było czasu na strach
Sanitariuszka "Dora". Nie b... Małgorzata Czerwińska-Buczek
„Dora” to konspiracyjny i powstańczy pseudonim. Ta książka t...
Książka Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos
Żeby nie było zgorszenia. O... Artur Nowak, Małgorzata Szewczyk-Nowak
{}8.5/10
Polski Spotlight. Cała prawda o molestowaniu w Kościele. „Ks...

Cytaty z książki

O nie! Książka Świat według Mellera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe