Świat wobec wyzwań i zagrożeń w drugiej dekadzie XXI wieku

Bogdan Panek, Roman Stawicki
Świat wobec wyzwań i zagrożeń w drugiej dekadzie XXI wieku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Celem publikacji jest określenie dynamiki wyzwań i zagrożeń środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego w drugiej dekadzie XXI wieku oraz ich wpływu na przyszły kształt, funkcjonowanie oraz praktyczne działania państw i organizacji międzynarodowych. Starano się w niej przedstawić w komunikatywny sposób potencjalne i realne zagrożenia, z którymi mamy do czynienia w drugiej dekadzie XXI wieku, a niestety nie posiadamy wymaganych zdolności, by im skutecznie przeciwdziałać. Dokonano w niej także prognozy środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego do 2035 roku (z określeniem trendów, szans, wyzwań, ryzyk oraz zagrożeń). Bogdan Panek – dr hab. nauk społecznych w zakresie nauki o bezpieczeństwie, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Państwa Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół problematyki bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Autor kilkudziesięciu publikacji z tego zakresu. Roman Stawicki – doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Przez ponad 27 lat pełnił służbę w Policji, w tym przez 12 lat na stanowiskach kierowniczych. W tym czasie był uczestnikiem krajowych i zagranicznych szkoleń zawodowych dotyczących różnych obszarów zarządzania bezpieczeństwem. Obecnie adiunkt w Instytucie Bezpieczeństwa Wydziału Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Zainteresowania naukowe: migracje przymusowe, profilaktyka społeczna, bezpieczeństwo społeczności lokalnych, negocjacje w bezpieczeństwie, zarządzanie organizacją oraz zasobami ludzkimi.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-8085-696-7, 9788380856967
Wydawnictwo: Difin
Stron: 300

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Świat wobec wyzwań i zagrożeń w drugiej dekadzie XXI wieku? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Świat wobec wyzwań i zagrożeń w drugiej dekadzie XXI wieku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl