Świętej pamięci Mattia Pascal

Luigi Pirandello
Książka Świętej pamięci Mattia Pascal
Książka Świętej pamięci Mattia Pascal
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W powieści "Świętej pamięci Mattia Pascal" nieszczęśliwy bohater skorzystał z uśmiechu losu. Wygrawszy nieoczekiwanie sporą sumę w kasynie, przeczytał w gazecie wiadomość o własnej śmierci. Wyzwolony od żony, która go nie kochała, i od teściowej, która go nienawidziła, pod zmienionym nazwiskiem rozpoczął nowe życie. Gdy zaczęła mu doskwierać jego fikcyjność, wrócił do domu, gdzie nikt na niego już nie czekał. Odtąd żył w stanie zawieszenia. Nie uczestnicząc w życiu, ale też z niego nie odchodząc, wdychał kurz bibliotecznych półek.  
Tytuł oryginalny: Il fu Mattia Pascal
Data wydania: 1983
ISBN: 83-06-00786-7, 8306007867
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Powieści XX wieku
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 304

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Świętej pamięci Mattia Pascal nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Świętej pamięci Mattia Pascal. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}