Świętowanie doroczne w Polsce

Józef Smosarski
Świętowanie doroczne w Polsce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zbiór krótkich szkiców o obrzędach i zwyczajach związanych ze świętami kościelnymi i świeckimi o charakterze ludowym. Zamierzeniem autora było pokazanie, w jaki sposób uroczystości roku liturgicznego wpłynęły na wyobraźnię ich uczestników, co zaowocowało wierzeniami, zwyczajami i legendami. W książce zostały również uwzględnione święta doroczne będące pozostałościami kultu sił natury, np. topienie Marzanny, Sobótka. Książka jest ilustrowana mało znanymi grafikami Zofii Stryjeńskiej, Edmunda Bartłomiejczyka i Wiktora Podoskiego.
Data wydania: 1996
ISBN: 978-83-85124-34-4, 9788385124344
Wydawnictwo: BIBLIOTEKA Więzi
Stron: 168

Autor

Józef Smosarski
Urodzony w 1935 roku w Polsce
Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, redaktor WIĘZI, autor poczytnych studiów poświęconych dramatowi i kulturze staropolskiej. W esejach Smosarskiego wątki obyczajowe nie wybijają się na pierwszy plan. Najmocniejsza stroną jego szkiców j...

Pozostałe książki:

Oblicza świąt
Wszystkie książki Józef Smosarski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Świętowanie doroczne w Polsce nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Świętowanie doroczne w Polsce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl