Syn Człowieczy

Yi Munyol
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Syn Człowieczy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Sierżant Nam to typ służbisty, któremu obce są zawiłe intrygi oraz rozbudowane śledztwa. Dopiero sprawa morderstwa Mina Yosopa, członka centrum modlitwy "Życie wieczne", wyrywa go z marazmu i stawia przed wielkim wyzwaniem.
Odnalazłszy prywatne notatki Yosopa, Nam zagłębia się w nieznany mu świat ofiary - świat, po którym oprowadza go Ahaswerus. "Żyd Wieczny Tułacz" zabiera Nama w podróż przez czas i przestrzeń - zarówno tą fizyczną, jak i duchową. Wędrówka Ahaswerusa to podróż w poszukiwaniu prawdziwego Boga. Z czasem okazuje się, że Min ma wiele wspólnego ze stworzoną przez siebie postacią. Wydaje się zatem prawdopodobne, że poszukując Boga, Yosop odnalazł swoją zgubę, bowiem gdzieś tam, pomiędzy Ozyrysem a Jahwe, znajduje się morderca.
Sierżant Nam musi go teraz odnaleźć...
„Syn Człowieczy” to doskonały kryminał, który w niespotykany sposób łączy cechy właściwe temu gatunkowi z gnostycznymi rozważaniami nad pochodzeniem religii.

Twórczość Yi Munyola cechuje się wielką różnorodnością - od kryminału, przez powieść historyczną, po tematykę gnostyczną i polityczną. W porównywanym do Władcy much W. Goldinga Uridul ui ilgurojin yongung (Nasz spaczony bohater, 1987) autor na zasadzie paraleli przedstawia masakrę w Kwangju w postaci starć między uczniami a dyżurnym klasy. Cholmun nal ui ch’osang (Portret mojej młodości, 1981) to z kolei powieść o herkulesowej próbie, której podejmuje się młody mężczyzna, chcąc zwalczyć własną postawę nihilistyczną oraz chęć popełnienia samobójstwa. W Yongung sidae (Wiek bohaterów, 1984) Yi Munyol zmierzył się z traumą powstałą po ucieczce ojca, próbując zrekonstruować jego późniejsze życie w Korei Północnej.
Yi Munyol znany jest w Korei Południowej z konserwatywnych poglądów, którym daje często wyraz w swoich książkach. Jako zwolennik tradycyjnych wartości konfucjańskich, niejednokrotnie spierał się z lewicą i feministkami.
Data wydania: 2011-07-26
ISBN: 978-83-7506-679-1, 9788375066791
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 288

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Syn Człowieczy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-09
8 /10
Przeczytane Mam Proza obca 2018

Wydawnictwo zrobiło tej książce krzywdę, klasyfikując ją jako kryminał.
Fakt, że doszło do zabójstwa, mamy zwłoki, śledztwo i mordercę, ale absolutnie nie jest to lektura dla wielbicieli kryminałów, chyba, że lubią takie filozoficzne.
Nie umiałam czytać jej spokojnie, wszystko było "na emocjach", choć w gruncie rzeczy narracja jest bardzo spokojna, wręcz leniwa, trudno mówić o jakichś zwrotach akcji, czy spektakularnych wydarzeniach. Przenikające się czasy, przenikające opowieści, historia ofiary - Mina, bardzo wykształconego, wierzącego, który zaczyna wątpić i poszukuje swojej drogi, oraz opisana przez niego historia Ahaswerusa - żyjącego ponad dwa tysiące lat temu, wykształconego, wierzącego, który także wątpi i poszukuje drogi do boga - nie swojego, ale jakiegoś, bardziej prawdziwego, lepszego.
Wiele nawiązań do historii i mitologii różnych kultur, wiele stwierdzeń, wymagających zastanowienia, namysłu, wiele takich, które dla mnie są oczywiste, ale dla wierzących mogą być obrazoburcze. Piękna, wymagająca, zapadająca w pamięć, muszę do niej wrócić za jakiś czas, przeczytać na spokojnie, może na chłodno, jest tego bardzo warta. Własna półka.

| link |
@Iwona_Banach
2019-11-25
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Syn Człowieczy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl