Szare Szeregi. Związek Harcerstwa Polskiego Kryptonim "Szare Szeregi" 1939-45

Tomasz Adamczak
Książka Szare Szeregi. Związek Harcerstwa Polskiego Kryptonim "Szare Szeregi" 1939-45
Książka Szare Szeregi. Związek Harcerstwa Polskiego Kryptonim "Szare Szeregi" 1939-45
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

By napisać książkę potrzeba nie tylko wiedzy, ale też wrażliwości w przedstawianiu informacji. Zważywszy na to, że uczestnicy tych wydarzeń są obecni wśród nas i dla nich jest to historia ich życia. Potrzeba również narracji, która nie nuży czytelnika. To wszystko na pewno obecne jest w publikacji "Szare Szeregi. Kryptonim konspiracyjny Związku Harcerstwa Polskiego 1939-1945" autorstwa Tomasza Adamczaka. Ta książka jest wędrówką śladami harcerek i harcerzy spod znaku Polskie Walczącej, pokazując wychowawczy charakter "Szarych Szeregów", jedynej takiej skautowej organizacji działającej podczas II Wojny Światowej". Dodatkowym atutem publikacji są unikatowe zdjęcia i ciekawostki o "Szarych Szeregach" udostępnione dzięki uprzejmości Muzeum Harcerstwa. "Szare Szeregi Kryptonim konspiracyjny ZHP 1939-1944" nie pretenduje do rangi monografii o harcerstwie czasów okupacji. Jest jednak doskonałym wprowadzeniem do tej tematyki, a jako uzupełnienie do gry strategicznej poświęconej "Szarym Szeregom" sprawia, że sięgną po nią nie tylko miłośnicy historii. Warto by znalazła się ona w biblioteczce każdego z nas.  
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-925676-9-1, 9788392567691
Wydawnictwo: Taktyka i Strategia
Seria: Wielkie Bitwy Historii
Stron: 56
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Szare Szeregi. Związek Harcerstwa Polskiego Kryptonim "Szare Szeregi" 1939-45 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Szare Szeregi. Związek Harcerstwa Polskiego Kryptonim "Szare Szeregi" 1939-45. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe