Szmatki z tęczowej szufladki

Agata Półtorak
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Szmatki z tęczowej szufladki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książeczka "Szmatki z tęczowej szufladki" została głęboko przemyślana: służy zabawie, pogłębianiu relacji z dzieckiem i jego wszechstronnemu rozwojowi. Malutkie dzieci najbardziej skorzystają z czułości i miłości wyrażanej poprzez bliskość oraz z radości przekazywanej przez rodziców i ich przyjemnego dotyku. Starsze będą oglądać śliczne obrazki i wyrażać zdumienie, ile odcieni ma każdy kolor oraz rozwijać swoje umiejętności plastyczne. Kilkulatkowie wspólnie z rodzicami zbudują zabawki, których wzory zostały umieszczone w książce. Wycinanie i klejenie i szycie rozwijają umiejętności manualne i wspierają twórczą pomysłowość. Wierszyki są proste, łatwe do powtórzenia, dlatego rozwijają słownictwo i skojarzenia. Biorąc do ręki książeczkę "Szmatki z tęczowej szufladki" dokonujesz mądrego wyboru!
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-60577-43-1, 9788360577431
Wydawnictwo: GWP
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 48

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Szmatki z tęczowej szufladki

22.01.2013

"Szmatki z tęczowej szufladki" czyż nie brzmi to bajecznie, dziecinnie i kolorowo? Oczywiście, że brzmi i takie też właśnie jest :) Książeczka przepełniona ciepłem, miłością, śmiechem, dotykiem... Nie widać tego na pierwszy rzut oka, jednak zapewniam Was, że wystarczy kilka spojrzeń w jej wnętrze, aby to wszystko poczuć... Jesteście pewnie ciekawi ... Recenzja książki Szmatki z tęczowej szufladki

Szmatki z tęczowej szufladki. Wierszyki do masażyków i zabaw paluszkowych

28.03.2010

Jak pierwszy raz otworzył tę książeczkę, pomyślałem: "Wow! Takie oczywiste, a tak brakowało takiej książki!". A książka to niezwykła... "Szmatki z tęczowej szufladki" - przepięknie ilustrowana - to zbiór wierszyków autorstwa Agaty Półtorak, wraz z instrukcjami służącymi do... paluszkowych zabaw z naszymi dziećmi. Tak, paluszkowych zabaw :) A co t... Recenzja książki Szmatki z tęczowej szufladki

Moja opinia o książce

Opinie

@mcmarcus
2010-03-28
10 /10
Przeczytane

Pamiętam z dzieciństwa: "Przyleciała sroczka. Kaszkę uwarzyła. Temu dała na łyżeczkę. Temu dała na miseczkę. Temu dała widelczyk. A temu łepek urwała i... poleciała. I tutaj zawitała". Ten może niezbyt wyszukany wierszyk, zawsze gwarantował dobrą zabawę z rodzicami i salwę śmiechu - zarówno dla mnie, jako dziecka, jak i rodziców.

Cała magia wierszyka polegała na tym, że towarzyszyła mu zabawa. Oto tata - bądź mama - wziąwszy moją dłoń w rytm wierszyka zataczali kręgi na mojej dłoni palcem, tak jak bohaterka sroczka, warząc swoją kaszkę.

Paluszkowe zabawy z dziećmi to świetny temat na książkę. "Szmatki z tęczowej szufladki" to zbiór oryginalnych wierszyków autorstwa Agaty Półtorak wraz z instrukcją wykorzystania paluszkowych, dotykowych zabaw. Każdemu wierszykowi dodatkowo towarzyszy oryginalna ilustracja, stanowiąca kolaż wykonany z tytułowych szmatek. Zresztą na końcu książki mamy część z instrukcjami przygotowania szmatkowych pacynek i zabawek. A do tego, zadania do ilustracji, rozwijające inteligencję naszych pociech - a to wymagające znalezienia jakiegoś elementu na obrazku, a to policzenia.

Zabawa gwarantowana - i dla dzieci, i dla rodziców! Polecam :)

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Szmatki z tęczowej szufladki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl