Sztuka odwlekania. Poradnik efektywnego guzdrania się, marudzenia i przekładania na później

John Perry
Książka Sztuka odwlekania. Poradnik efektywnego guzdrania się, marudzenia i przekładania na później
Książka Sztuka odwlekania. Poradnik efektywnego guzdrania się, marudzenia i przekładania na później
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ten pełen uroku i ironicznego humoru, okraszony obserwacjami wieloletniego marudy, filozoficzny poradnik to pozycja idealna dla każdego, kto wytyka sobie życiową opieszałość. John Perry udowadnia, że – o dziwo – guzdrała to tak naprawdę pracuś, tyle że pod przykrywką. I mimo że nie uda mu się w życiu „odhaczyć” wszystkich wyznaczonych celów, nie czyni go to obibokiem. Fakt ten co najwyżej wskazuje, że owe cele warto przeklasyfikować. W swojej książce Perry nawiązuje do pojęcia akrazji – tajemnej siły sprawiającej, że działamy wbrew własnym celom; przedstawia trudne relacje między odwlekaniem a perfekcjonizmem, radząc, jak usprawiedliwić przed samym sobą fakt, że zadanie wykonaliśmy może nie idealnie, ale jednak to zrobiliśmy, oraz prezentuje strategie skutecznego odwlekania: hierarchię zadań czy poziomą organizację pracy. Całości dopełniają anegdoty i praktyczne, sprawdzone pomysły. Co jednak najważniejsze – ta nieduża publikacja przesycona jest akceptacją. Możesz gratulować sobie zrealizowanych celów, ale ciesz się też każdą zmarnowaną chwilą.  
Tytuł oryginalny: The Art of Procrastination. A Guide to Effective Dawling, Lollygagging and Postponing
Data wydania: 2015-01-26
ISBN: 978-83-64645-32-7, 9788364645327
Wydawnictwo: Illuminatio
Seria: INSPIRIO
Stron: 128
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sztuka odwlekania. Poradnik efektywnego guzdrania się, marudzenia i przekładania na później nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sztuka odwlekania. Poradnik efektywnego guzdrania się, marudzenia i przekładania na później. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}