Tajemniczy świat Witka. Mój brat ma autyzm.

Daria Kacprzak
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Tajemniczy świat Witka. Mój brat ma autyzm.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść dotyka specyfiki funkcjonowania osób z autyzmem
Maniek zaprasza czytelników tej niezwykłej książki do świata swojego i autystycznego brata – to świat, który potrafi zaskakiwać – w którym są radości i smutki, miłość, zrozumienie, to świat Witka, do którego nie każdy potrafi znaleźć furtkę…
Niezwykle wzruszająca opowieść, którą powinien przeczytać każdy z nas.
Data wydania: 2020-12-14
ISBN: 978-83-8119-715-1, 9788381197151
Wydawnictwo: Psychoskok
Kategoria: Opowiadanie polskie
Stron: 56
dodana przez: Mirka

Autor

Daria Kacprzak Daria Kacprzak Pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Dotychczasowy dorobek literacki stanowią pozycje: „Siła przetrwania”, którą autorka zadebiutowała w 2013 roku, oraz „Wymarzony dom”, dostępna na rynku wydawniczym od 2014 r. Książki cieszą się zainter...

Pozostałe książki:

Tajemniczy świat Witka. Autyzm i sekrety przodków
Wszystkie książki Daria Kacprzak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Tajemniczy świat Witka. Mój brat ma autyzm.? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2020-11-09
Przeczytane

Autorka umiejętnie odkrywa przed nami świat, do którego nie każdy potrafiłby dotrzeć. Ukazuje przy tym uroki wiejskiego życia, piękno natury i zwyczajny rytm dnia podporządkowany autystycznemu dziecku. Opowieść jest zilustrowana uroczymi rysunkami wykonanymi przez Ewę Pogłodzińską-Wierzchowską.

Autyzm nie jest do końca rozpoznaną dolegliwością ale wiadomo, że należy ona do zaburzeń związanych z rozwojem i funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego. Osoba z takim schorzeniem ma trudności z komunikowaniem się ze światem zewnętrznym i wyrażaniem swoich odczuć. Przeciętny człowiek niewiele wie o autyzmie i dlatego książka taka jak „Tajemniczy świat Witka” daje możliwość poznania specyfikę charakteru osób z autyzmem.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/10/tajemniczy-swiat-witka-po-moim.html

× 2 | link |
@przyrodazksiazka
2021-01-10
10 /10
Przeczytane

,,(...)tutaj każdy przedmiot ma swoje miejsce, a na posłaniu nie znajdzie się nawet jedna zakładka."
Zastanawia mnie, ilu z nas spotkało się z osobą chorą na autyzm. Ilu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że te osoby wyglądają i zachowują się normalnie. Może za wyjątkiem pewnych szczegółów, które są opisane właśnie w tej książce.
Całą historię widzimy z perspektywy brata Witka. Opisuje nam ich codzienne życie, które dla niektórych ludzi byłoby proste, a im stawia wielkie wyzwanie. To on się nim opiekuje i muszę przyznać, że robi to bardzo dobrze. Troszczy się o niego, choć czasem sam nie rozumie pewnych rzeczy. To bardzo wzruszające, że akceptuje go takim, jaki jest. Wszędzie go ze sobą zabiera i jest z niego dumny. Dla przyjaciół nie jest kimś innym, tylko zwykłym młodszym bratem.
W momencie, kiedy choroba Witka wyszła na wierzch, rodzice dziecka przeżyli wielką traumę. Starali się wyprzeć te wiadomości, zastępując je przeróżnymi wytłumaczeniami. Tylko jego brat był innego zdania. On wiedział, że Witek jest bardzo mądrym chłopcem. Oznaczał się tak wspaniałymi cechami, których nie jeden człowiek by mu zazdrościł.
Cudownie wzruszająca opowieść, która nie jednej osobie wyciśnie łzy z oczu. Przepiękne rysunki budujące nostalgię i czułość. Aż bije z nich ciepło, które otacza nas podczas czytania. Uczucia, których nie zaznacie, jeśli po nią nie sięgniecie.
Książka ma zaledwie 56 stron, ale ilość uczuć w niej zawartych jest nie do opisania. Historia pełna mił...

| link |
@viki_zm
2021-11-06
8 /10
Przeczytane Posiadam Książka papierowa 2021

Cytaty z książki

O nie! Książka Tajemniczy świat Witka. Mój brat ma autyzm.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl