Tango raz jeszcze

Julio Cortázar
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Tango raz jeszcze
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Data wydania: 1983
ISBN: 978-83-08-01067-9, 9788308010679
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Seria: Proza Iberoamerykańska
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 116
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Julio Cortázar Julio Cortázar
Urodzony 26 sierpnia 1914 roku
Pisarz, tłumacz, filozof i intelektualista argentyński XX wieku. Światowej sławy twórca prozy latynoamerykańskiej, znany jest przede wszystkim dzięki powieściom, m.in. Gra w klasy, 62. Model do składania, oraz ze zbiorów opowiadań

Pozostałe książki:

Gra w klasy Wielkie wygrane Opowieści o kronopiach i famach Opowiadania zebrane. T. 2 Książka dla Manuela Tango raz jeszcze Niewpory 62 : model do składania Nikt, byle kto ... W osiemdziesiąt światów dookoła dnia Opowiadania o Łukaszu Opowiadania t.1 Opowiadania zebrane Opowiadania zebrane. T. 1 Opowiadania Ostatnia runda Piętnaście opowiadań iberoamerykańskich Dla wszystkich ten sam ogień Egzamin Fantomas przeciw wielonarodowym wampirom L'Homme a l'affut La otra orilla Labirynty. Nowa antologia Literatura latynoamerykańska Literatura na świecie 2/1973 (22) Literatura na świecie 2/1974 (34) Niespodziewane stronice Proza z obserwatorium Wielcy literatury Latynoamerykańskiej Zakopane i okolice Świat na wspak
Wszystkie książki Julio Cortázar

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Tango raz jeszcze? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@jatymyoni
2020-05-29
7 /10
Przeczytane Nagroda Literacka Nobla L. iberoamerykańska Dobra ksiązka

Dziesięć krótkich utworów, a każdy inny w swojej wymowie, sposobie narracji i podejścia do tematu. Jedno ich łączy, uczucia i emocje buzujące w ludziach. Zbiór jest nierówny, ale każdy może wybrać te, która najbardziej do niego przemówią. W tych krótkich formach widzimy kunszt pisarski i bogactwo języka pisarza. Nie będę odkrywcza , jeśli stwierdzę, że najciekawszym opowiadaniem jest „Clone” oparta na utworze Bacha., gdzie poszczególna instrumenty zastąpione są postaciami i tak jak przebiega utwór, tak przebiega opowiadanie.
Ciekawe, polecam.

× 2 | link |
@Meszuge
2020-07-31
5 /10
Przeczytane

Dziesięć króciutkich utworów, przypominających stare fotografie, które przypadkiem wysypały się z pudełka. Właściwie nie tyle chodzi o same fotografie, co związane z nimi uczucia i wspomnienia. To trochę tak, jakby właściciel obrazków starał się w kilkudziesięciu zdaniach opowiedzieć o nich przypadkowemu obserwatorowi.
Utwory ulotne i zwiewne sąsiadują tu z mrocznymi i przygnębiającymi. Ma to pewien urok, ale… Do arcydzieł tej książki jednak bym nie zaliczył.

× 2 | link |
@maslowskimarcinn
2023-02-07
4 /10
Przeczytane

To była moja pierwsza przygoda z Cortázarem. Jako że jestem uparty i mało wierzę mądrzejszym od siebie, porwałem się nieco z motyką na słońce. Nie urzekły mnie opowiadania Julia C., mimo że zebrane zostały w niewielką książeczkę. To chyba nie mój styl, nie moje odczucia, choć nie można pokłonić się przed bogactwem językowym Autora. Kapitalne opowiadanie o skupionych w tunelach metra, blednących z dnia na dzień ludzi, którzy nie wychodzą na powierzchnię, wielbicielach pewnej aktorki, którzy dokonują retuszy filmów z jej udziałem, by zawsze podziwiać jej piękno i talent w pełnej krasie. Reszty, niestety, nie pamiętam.
Tym samym „Tango raz jeszcze” stanie się antykwaryczną wkładką do mojej biblioteki, bo książeczka została wydana w 1983 roku.
Ale „Grę w klasy” mam w planach, nie poddaję się.

| link |
@MgorzataM
2019-11-18
7 /10
Przeczytane Y: 2015 i wcześniejsze eony A: Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Tango raz jeszcze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat