Teatr Snów

Iwona Anna Dylewicz
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Teatr Snów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Główną aktorką na scenie Teatru snów jest Ruda, kobieta o włosach w kolorze płomienia, którą dręczą koszmary. – Cóż w tym dziwnego? – zapytasz. – To się przecież zdarza. Lecz sny niczym trucizna przenikają do rzeczywistości. Rudą uprowadzają zakapturzone szkielety, a pan Cairo oskarża o czary. To początek przedziwnej gry w życie-śmierć. Szybko stajemy się uczestnikami niezwykłych wydarzeń, odwiedzamy światy, które tworzą się na naszych oczach, by po chwili rozpaść i zniknąć w nicości. Czeka nas podróż przez labirynty wspomnień, historie pełne magii, miłosnych uniesień i śmiertelnych potyczek, przerażenie, a może śmiech. Teatr snów to prawdziwa uczta dla wyobraźni, surrealistyczny spektakl niedopowiedzeń, koszmarnych zjaw tonących w mroku pośród słów, niebezpiecznie wciągający i pozostawiający uczucie niedosytu. Co tak naprawdę kryje się za kurtyną Teatru snów?
Data wydania: 2017-10-18
ISBN: 978-83-65419-87-3, 9788365419873
Wydawnictwo: Dygresje
Stron: 341

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Spektakl w Teatrze snów...

9.01.2020

Gdy otrzymałam od Autorki, Iwony Anny Dylewicz, propozycję zrecenzowania „Teatru snów” i gdy przeczytałam wstępne informacje o powieści, byłam mocno zaintrygowana i przekonana, że to historia dla mnie. Nie pomyliłam się. Książka dosłownie mnie porwała, zatonęłam w jej magii i nierealności. Dodatkowo znajdziemy w powieści nawiązania do twórczości Z... Recenzja książki Teatr Snów

@Oliwolumin@Oliwolumin

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Asamitt
2019-12-01
6 /10
Przeczytane Fantastyka/Fantasy/Paranormal Polscy autorzy ✈ Wymienione/Sprzedane

Świat wyobraźni Iwony Dylewicz jest wstrząsająco-niesamowity. Przyznaję, że najczęściej za tego typu wyobrażeniami "nie nadążam". Zazwyczaj czuję się pogubiona w świecie magii, w którym moje zmysły nie potrafią się łatwo odnaleźć. Tutaj niby jest podobnie, a jednak splot dziwnych zdarzeń zaintrygował, co pozwoliło mi na częściowe przeniesienie się do snu na jawie już w pierwszej części.

Uważam, że tytuł idealnie oddaje treść oraz atmosferę prezentowanego świata. A właściwe światów, po których porusza się Ruda. Miejsca te nie są do końca zidentyfikowane podobnie jak bohaterka mająca raz postać człowieczą, innym razem prezentuje się jako kot. Ma też dar ściągania na siebie złego i gdzie się nie pojawi albo jest sądzona i ma zginąć bądź będzie wtrącona do więzienia. Wróg, pan Cairo wszędzie ma swoich wysłanników i jedyne o czym marzy to unicestwienie czarownicy. Jej przewinienia są nie z tego świata (w naszym pojęciu:realnego) zatem powinny dziwić i być odbierane jako błahe, czy też wymyślone w ostatniej chwili. Ale taka jest cała opisywana przez Dylewicz rzeczywistość "Teatru snów". Wydaje mi się, ze wszystko stoi tu na granicy ułudy stworzonej na poczekaniu, by omamić czytelnika, a przemyślanej koncepcji, która zachęca do podążania wyimaginowaną ścieżką. Jest to droga, która co jakiś czas się rwie, by przenieść nas z jednego do drugiego sennego marzenia. Tworzenie między-światów zaciera granice, niweluje pojęcie czasu, w sensie jaki pojmujemy, jednocześnie prezentuj...

× 4 | link |
@Oliwolumin
@Oliwolumin
2020-01-09
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Teatr Snów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl