Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne

Dariusz Ratajczak
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne" to zbiór publicystyki historycznej, osią której jest "rewizjonistyczne" spojrzenie na zagadnienia bliższej oraz dalszej przeszłości. Dariusz Zdzisław Ratajczak – polski historyk i publicysta. Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1997 obronił pracę doktorską pt. Zagadnienie postaw ludności Śląska Opolskiego w świetle wyroków WSR-ów w Katowicach i w Opolu w latach 1945-1955 (promotor prof. Stanisław Nicieja). W latach 1988–2000 pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego (wcześniej – Wyższej Szkoły Pedagogicznej) na Wydziale Historyczno-Pedagogicznym. W 1999, po wydaniu Tematów niebezpiecznych, zbioru esejów historyczno-politycznych, zawierających m.in. omówienie poglądów "rewizjonistów Holokaustu" (negujących zbrodnie hitlerowskie), zawieszony, a następnie wydalony z Uniwersytetu Opolskiego z zakazem pracy w zawodzie nauczycielskim na 3 lata, podjął pracę stróża nocnego w jednej z opolskich firm. Równocześnie wytoczono mu proces sądowy o złamanie art. 55 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Sprawa została warunkowo umorzona wyrokiem Sądu Okręgowego w Opolu (2002). Autor i współautor kilku książek naukowych i popularnonaukowych oraz wielu artykułów publikowanych w ,,Myśli Polskiej", ,,Najwyższym CZASIE!", ,,Narodni Myslence" (Czechy), ,,Opcji na Prawo", ,,Kronice” (Norwegia), ,,Polonii" (USA). Spis treści: O komorach gazowych i nie tylko Jak trudno być kłamcą Fałszywi świadkowie Jeszcze o naocznych świadkach Holocaustu John Ball: Raport Portreciki Kąsanie Treblinki Bełżecki fantasta Dura Lex Sed Lex? Rewizjonizm Holocaustu według Roberta Faurissona Hitchcock w Bergen-Belsen Czy Niemcy to idioci? Pająk - Irving - Piper. Spór o Holocaust ...
Data wydania: 2002
ISBN: 83-87714-12-7, 8387714127
Wydawnictwo: Miecz i Pług
Kategoria: Historia
Stron: 136

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Zorg
2020-05-30
1 /10

Książczyna będąca rozwinięciem „Tematów niebezpiecznych” tegoż „historyka”. Powtarza te same kłamstwa i dodaje nowe. Mnóstwo „cytatów” bez źródła, a nawet bez autora, np. „Wypowiedź jednego z niemieckich rewizjonistów: Do <komór gazowych> w tych kremartoriach nie można było wrzucić cyklonu B, gdyż nie było opisywanych przez świadków otworów wrzutowych w dachu.”
Do tych „cytatów” dodaje „historyk” światłe inaczej uwagi „cyklon B łączy się z powierzchniami przedmiotów”. O co chodzi, nie wiadomo.
Brytyjski dziennikarzyna znany z antypolskich kłamstw David Irving to „wybitny historyk”, zaś Deborah Lipstadt, która pokonała tegoż dziennikarzynę w sądzie, to „pseudohistoryczka”.
Można by cytować więcej, jednak polemika z głupotą nobilituje ją.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl