Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach

Iwona Liżewska
Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka poświęcona jest problematyce odnowy dziedzictwa wiejskiego Warmii i Mazur. Opisuje zasób dziedzictwa materialnego wsi, prezentuje bogactwo i różnorodność form historycznych kształtujących oblicze regionu. Jednakże przedmiotem rozważań nie jest sam proces dziejowy, ale historia postrzegana z perspektywy współczesnej. Jest to próba wskazania na piękno i logikę tradycyjnych form, z sugestią mądrej i twórczej ich kontynuacji. Walorem książki są publikowane po raz pierwszy, opatrzone komentarzem rysunki oraz fotografie w znakomity sposób ilustrujące omawianą problematykę.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-89233-37-0, 9788389233370
Wydawnictwo: Borussia - Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa
Seria: Nowe życie pod starymi dachami
Stron: 211

Autor

Iwona Liżewska Iwona Liżewska
Urodzona w 1966 roku w Polsce
Zajmuje się kulturą Warmii i Mazur. Przez wiele lat współpracowała z Kazimierzem Brakonieckim oraz Robertem Trabą w Stowarzyszeniu Wspólnota Kulturowa „Borussia”. Przez dwanaście lat pełniła funkcję skarbnika. Po powołaniu Fundacji „Borussia” (z Ko...

Pozostałe książki:

Przewodnik po historii i zabytkach Ziemi Szczycieńskiej Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach Warmińskie kapliczki
Wszystkie książki Iwona Liżewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl