Trening kreatywności. Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych

Krzysztof J. Szmidt
Książka Trening kreatywności. Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych
Książka Trening kreatywności. Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Teoria i praktyka dziedziny kreatywności
Sedno kreatywności: eksploracje - kombinacje - transformacje
Techniki twórczego myślenia
Kreatywność zaawansowana


Sztuka twórczego myślenia to ta szczególna właściwość umysłu, która pozwala nam rozwikłać pozornie nierozwiązywalne problemy i stworzyć zaskakującą nowość. Pedagodzy zatrudnieni w polskich szkołach raczej sporadycznie pobudzają w swych podopiecznych tę cenną umiejętność. Skoro jednak kreatywność jest dobrem równie pożądanym, co umiejętność obsługi komputera, specjalista w tej dziedzinie - a takim niewątpliwie jest Krzysztof J. Szmidt - stworzył podręcznik treningu kreatywności, skierowany zarówno do studentów, pedagogów, psychologów, nauczycieli akademickich, jak i naukowców oraz trenerów.

To podręcznik metodyczny, przygotowany do stosowania w codziennej pracy edukacyjnej. Prócz teorii zawiera przede wszystkim kompletny opis treningu kreatywności, począwszy od rozgrzewki twórczej, aż po ćwiczenia usprawniające określone zdolności i umiejętności kreacyjne. Nie zabrakło tu również kursu kreatywności zaawansowanej, poświęconego metodom twórczego rozwiązywania problemów. Całość zamyka zaś doskonały opis podstawowych zasad ułatwiających prowadzenie treningów.

Radość twórczego myślenia:

stymulacja płynności, giętkości i oryginalności myślenia;
ćwiczenie myślenia pytaniami;
twórcze łączenie - praca nad myśleniem kombinacyjnym;
stosowanie myślenia transformacyjnego;
metodyka treningu kreatywności.


Zapraszamy do zapoznania się z artykułem stworzonym przez ekspertów z Grupy Edukacyjnej Kangur, specjalizujących się w tematyce treningu twórczości.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-246-1750-0, 9788324617500
Wydawnictwo: Sensus

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Trening kreatywności. Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Trening kreatywności. Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe