Trenuj pamięć, zanim będzie za późno

Zaldy S. Tan
Trenuj pamięć, zanim będzie za późno
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Najnowsze wyniki badań naukowych oraz wiele praktycznych wskazówek, jak zadbać o zdrowie mózgu i uniknąć następującego z wiekiem pogorszenia pamięci, które wcale nie musi być nieuchronne. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie zachować pamięć w podeszłym wieku. Czy stale zdarza się, że zapodziewasz okulary? Imiona bliskich znajomych wylatują ci z pamięci? Trwonisz cenny czas, krążąc po parkingu w poszukiwaniu ?zgubionego? samochodu? - Jeśli tak, to zapewne nie możesz opędzić się od nieznośnego pytania: ?Czy to zwykłe roztargnienie, czy choroba umysłu??. Do niedawna nie miałeś możliwości, by zbadać własną pamięć i uchronić mózg przed zniszczeniem. Teraz to się zmieniło! Możesz wykryć oznaki pogorszenia pamięci lub osłabienia umysłowego. Możesz zareagować i powstrzymać je lub spowolnić ich postępowanie - zanim będzie za późno. A wszystko to dzięki rewolucyjnemu programowi przedstawionemu w tej przełomowej książce. Dr Zaldy S. Tan, pokazuje, jak, zareagowawszy odpowiednio wcześnie, przeciwdziałać Alzheimerowi i demencji, chorobom o których sądzono, że ich profilaktyka nie istnieje. Dzięki oryginalnemu Wysiłkowemu Testowi Pamięci dr Tana poznasz mocne i słabsze strony swojego umysłu, zaś zupełnie nowy Sześćdziesięciominutowy Trening Mózgu pomoże ci podnieść sprawność poszczególnych czynności umysłowych - od koncentracji przez zakres uwagi po przywoływanie zapamiętanych informacji. * Dziesięć kroków w kierunku zdrowszego umysłu * Jak zapamiętujemy i dlaczego zapominamy? * Jak przeciwutleniacze w rodzaju witaminy E mogą polepszyć stan naszego mózgu *Najnowsze sposoby leczenia Alzheimera i obiecujące wieści o szczepionce na tę chorobę * Najważniejsze rodzaje pożywienia, zestawy ćwiczeń i sposoby obniżania stresu pomocne w poprawianiu formy umysłowej ZALDY S. TAN, dr n. med., jest dyrektorem Kliniki Pamięci w Beth Israel Deaconess Medical Center i dyrektorem Instytutu Starzenia w Harvard Medical School. Należy do grona pracowników naukowych AgeLab w Massachusetts Institute of Technology i prowadzi badania w ramach Framingham Heart Study.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7404-437-0, 9788374044370
Wydawnictwo: Bauer
Stron: 320

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Trenuj pamięć, zanim będzie za późno? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Trenuj pamięć, zanim będzie za późno. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl