Trzebinia. Dzieje miasta i regionu 1989 - 2017

Feliks Kiryk, Konrad Meus, Bartosz Drzewiecki
Trzebinia. Dzieje miasta i regionu 1989 - 2017
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niemal od zarania dziejów Trzebinia była osadą o znaczącej działalności pozarolniczej i wymianie towarowej. Stanowiła społeczność otwartą na postęp gospodarczy. Już od średniowiecza przyciągała jednostki odważne i przedsiębiorcze z Włoch, Francji, Niemiec i innych państw, wpływające na postęp techniczny i kulturę wytwarzania. Dwieście lat temu Trzebinia uzyskała prawa miejskie, co odbyło się także z udziałem miejscowej zbiorowości pochodzenia izraelickiego. Tej szanującej się wzajemnie i zżytej społeczności miejskiej udało się przetrwać ciężkie i tragiczne lata wojny i okupacji. Przezwyciężyła też załamanie gospodarcze, spowodowane upadkiem przemysłu górniczego, metalowego, gumowego, spożywczego i wydobyła się szczęśliwie z zapaści ekonomicznej, bezrobocia i spadku stopy życiowej ludności. Stała się miastem uporządkowanym w zabudowie, czystym i barwnym, przyjaznym mieszkańcom i życzliwie nastawionym do przyjezdnych. Trzebinia czasów najnowszych - nowa, piękniejsza, gościnna. Książka niniejsza unaocznia walkę o istnienie miasta. Przedstawia jego dzieje najnowsze, zbadane solidnie źródłowo, napisana fachowo i zajmująco. Może liczyć na przychylny odbiór również w ośrodkach naukowych kraju, a przede wszystkim czytelników z miasta i regionu trzebińskiego oraz całej Małopolski.
Data wydania: 2018-08-01
ISBN: 978-83-917785-8-6, 9788391778586
Wydawnictwo: ANTYKWA
Kategoria: Historia
Stron: 462

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Trzebinia. Dzieje miasta i regionu 1989 - 2017 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Trzebinia. Dzieje miasta i regionu 1989 - 2017. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl