Trzecia wojna światowa. Bitwa o Ukrainę

Jurij Felsztinski, Michaił Stanczew
Trzecia wojna światowa. Bitwa o Ukrainę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Rosja nie zdoła wygrać z całym demokratycznym światem. Rezultatem będzie rozpad Federacji Rosyjskiej... Ukraińcy dowiedli na Majdanie, że gotowi są umierać w imię swej wolności. Nie jest oczywiste, czy Rosjanie są gotowi umierać za imperialne ambicje Putina". Jurij Felsztinski "Trzecia wojna światowa" Jurija Felsztinskiego i Michaiła Stanczewa jest pierwszą książkową publikacją na temat zbrojnego konfliktu między Rosją i Ukrainą, który - zdaniem autorów - musi się przerodzić w starcie na skalę światową. Przytaczają na to liczne dowody, sięgają do analogii historycznych, czerpią ze źródeł mało znanych lub zgoła nieznanych. Mimo że Felsztinski i Stanczew całą winą za wybuch tej wojny obarczają Władimira Putina i jego kagebowskie otoczenie, dostrzegają też poważne błędy elit politycznych Ukrainy, które przez ćwierćwiecze niepodległości tego państwa stworzyły warunki sprzyjające rosyjskiej inwazji. JURIJ FELSZTINSKI urodził się w 1956 r. w Moskwie. Studiował historię w Moskiewskim Państwowym Instytucie Pedagogicznym. W 1978 r. wyemigrował do USA. Kontynuował studia na Brandeis, a następnie Rutgers University, gdzie się doktoryzował. Zebrał i opracował kilkadziesiąt tomów dokumentów archiwalnych. Autor i współautor książek: Wysadzić Rosję (REBIS 2007), w której wykazał z Aleksandrem Litwinienką, że w 1999 r. FSB zabiła 300 Rosjan, by wywołać drugą wojnę czeczeńską, Korporacja zabójców. Rosja, KGB i prezydent Putin, The Bolsheviks and the Left SRS, The Failure of World Revolution, Rozgowory s Bucharinym, Wożdi w zakonie. MICHAIŁ STANCZEW, syn "wroga ludu", urodził się w 1953 r. w Mołdawii, a dzieciństwo spędził w Kazachstanie, gdzie deportowano jego rodzinę. Studiował historię na charkowskim Uniwersytecie im. Karazina, którego jest obecnie profesorem. Specjalizuje się w bułgarystyce. Pracował we władzach Charkowa i w ukraińskiej służbie dyplomatycznej. Autor dziesięciu monografii i ponad stu innych publikacji naukowych.
Data wydania: 2015-02-17
ISBN: 978-83-7818-665-6, 9788378186656
Wydawnictwo: Rebis
Kategorie: Polityka, Historia
Stron: 432

Autor

Jurij Felsztinski Jurij Felsztinski
Urodzony 7 września 1956 roku w Federacji Rosyjskiej (Moskwa)
Jurij Fielsztinski, ros. Юрий Фельштинский – rosyjski historyk mieszkający w Stanach Zjednoczonych. W 1974 rozpoczął studia historyczne w Moskiewskim Państwowym Instytucie Pedagogicznym. W 1978 emigrował do Stanów Zjednoczonych. Kontynuował naukę...

Pozostałe książki:

Borys Bieriezowski. Zapiski wisielca Korporacja zabójców Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB Od Dzierżyńskiego do Putina. Służby specjalne Rosji w walce o dominację nad światem 1917-2036
Wszystkie książki Jurij Felsztinski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Trzecia wojna światowa. Bitwa o Ukrainę? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Trzecia wojna światowa. Bitwa o Ukrainę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl