Trzy drogi do kwantowej grawitacji

Lee Smolin
Trzy drogi do kwantowej grawitacji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka ta jest próbą odpowiedzi na pytanie : Czym są przestrzeń i czas? Jest to jedno z najtrudniejszych pytań, jakie można sobie wyobrazić, a postęp w nauce można odmierzać rewolucjami, z których każda przynosiła na nie nową odpowiedź. Teraz właśnie trwa taka rewolucja i dlatego rozważamy nie jedną, a wiele nowych idei dotyczących przestrzeni i czasu. Ta książka to raport z frontu badań, moim celem jest zaś przekazanie tych nowych idei w języku, który pozwoli czytelnikowi zrozumieć fascynujące wydarzenia ostatnich lat.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-85458-90-6, 9788385458906
Wydawnictwo: W.A.B.

Autor

Lee Smolin Lee Smolin
Urodzony 6 czerwca 1955 roku w USA (Nowy Jork)
Lee Smolin jest wybitnym amerykańskim fizykiem teoretykiem. Jego prace wniosły istotny wkład do teorii pętlowej grawitacji kwantowej oraz do poszukiwań teorii wielkiej unifikacji. Jest członkiem założycielem Perimeter Institute for Theoretical Physi...

Pozostałe książki:

Życie wszechświata Kłopoty z fizyką Czas odrodzony. Od kryzysu w fizyce do przyszłości Wszechświata Niedokończona rewolucja Einsteina
Wszystkie książki Lee Smolin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Trzy drogi do kwantowej grawitacji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Trzy drogi do kwantowej grawitacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl