Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania

Jesper Juul
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Rodzina to miejsce, w którym wszyscy powinni czuć się dobrze. Niestety, to również miejsce, gdzie rodzą się konflikty i ścierają różne interesy. Jesper Juul, doświadczony pedagog i terapeuta rodzinny, dzieli się refleksjami na temat najczęstszych problemów rodziców i dzieci: agresji, niewłaściwej komunikacji, konfliktów przy stole, zachwiania życzliwych relacji, braku właściwego przywództwa dorosłych.W jego książce mozna znaleźć odpowiedzi na pytania: Jakiego zainteresowania potrzebują dzieci? Co jest ważniejsze: samodzielność czy posłuszeństwo? Dlaczego dorośli muszą się ciagle rozwijać. Jak być dobrym przywódcą w rodzinie? JESPER JUUL, duński terapeuta rodzinny i pedagog, jeden z założycieli i dyrektorów Skandynawskiego Instytutu Kemplera dla pedagogów. Od 2004 roku kieruje siecią poradni wychowawczych Family-Lab International w ponad 15 krajach świata. Prowadzi wykłady, seminaria i warsztaty dla rodziców.
Data wydania: 2011-10-14
ISBN: 978-83-62445-08-0, 9788362445080
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: MiND
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Samodzielność czy posłuszeństwo?

15.12.2011

Na początku chcę wyjaśnić, dlaczego zainteresowałam się książką „Twoja kompetentna rodzina”. Otóż, znajduję się obecnie na etapie planów związanych z założeniem własnej. Całkiem bliskich planów, jeśli mam być dokładna. Do tej pory moje przemyślenia związane z małżeństwem i rodzicielstwem wyglądały raczej kiepsko. Doskonale wiedziałam, jakich błędó... Recenzja książki Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania

Moja opinia o książce

Opinie

@paulina2701
2022-05-31
9 /10
Przeczytane W. MiND

Autor zwraca uwagę na zachowanie dzieci, ale i rodziców, ich role w rodzinie, a także na konieczność stałego rozwoju opiekunów, którzy swoimi postawami są wzorem do naśladowania. Podpowiada jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach oraz zachęca do poszukiwania takiego rozwiązania, które spełni się w konkretnej chwili. Nie narzuca gotowych rozwiązań, ale wyczula na działania, które pomogą uniknąć wielu nieporozumień czy rozczarowań. Jest też o konfliktach, konieczności dialogu oraz współpracy.
"Twoja kompetentna rodzina" to lektura idealna dla rodziców, pedagogów, wychowawców.

× 2 | link |
@welnianemarzenia
2021-01-15
10 /10
Przeczytane
@Tessiak
2011-12-15
8 /10
Przeczytane Domowa biblioteczka

Cytaty z książki

O nie! Książka Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl