Twórcze działania dla dzieci z wykorzystaniem terapii tańcem, jogi i kreatywnego pisania

Joanna Jakubik-Hajdukiewicz
Twórcze działania dla dzieci z wykorzystaniem terapii tańcem, jogi i kreatywnego pisania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Twórcze działania dla dzieci z -wykorzystaniem terapii tańcem, jogi i kreatywnego pisania jest owocem wieloletnich doświadczeń autorki związanych z kreatywnym rozwojem. Biorąc czynny udział w szkoleniach dla trenerów grupowych, warsztatach pracy z ciałem oraz ucząc się psychologicznej pracy z grupą, przekonała się, że każdy człowiek ma talenty, a ich odkrywanie przynosi wiele satysfakcji. Jej posłaniem stało się przekazywanie swoich doświadczeń innym ludziom, zwłaszcza dzieciom.W publikacji znalazły się założenia teoretyczne kreatywnych form pracy z młodymi ludźmi, opisy metod pracy - z uwzględnieniem jogi, terapii tańcem, kreatywnego pisania, medytacji oraz wizualizacji, scenariusze zajęć dla dzieci i ich dokumentacja oraz wskazówki dla prowadzących i rodziców. Osoby pracujące z grupami mogą wykorzystać gotowe scenariusze zajęć, rodzice uczyć się z dziećmi wybranych technik, np. medytacji, kreatywnego pisania lub jogi. Ćwiczenia są dostosowane do potrzeb i możliwości najmłodszych. Wykonując je, odreagowują oni napięcia i stresy oraz odkrywają własną spontaniczność. Kreatywne metody przynoszą doskonałe efekty zarówno w pracy z dziećmi zaniedbanymi wychowawczo, z rodzin z problemem alkoholowym, z nadpobudliwymi psychoruchowe, jak również z tymi, których rozwój można uznać za normalny. Książka jest więc przeznaczona dla nauczycieli różnych specjalności, rodziców, psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, studentów nauk społecznych oraz dla wszystkich osób interesujących się rozwojem dzieci.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-89250-40-7, 9788389250407
Wydawnictwo: GARMOND

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Twórcze działania dla dzieci z wykorzystaniem terapii tańcem, jogi i kreatywnego pisania nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Twórcze działania dla dzieci z wykorzystaniem terapii tańcem, jogi i kreatywnego pisania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl