Ubóstwo w społeczeństwach postkomunistycznych

Henryk Domański
Ubóstwo w społeczeństwach postkomunistycznych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Charakterystyczną cechą lat dziewięćdziesiątych w Europie Środkowo-Wschodniej było systematyczne pogłębianie się sfery ubóstwa. Ubóstwo stało się immanentnym elementem nowych hierarchii i barier opartych na kapitalistycznych stosunkach rynkowych i zaczyna być trwałą cechą jednostek, co sprzyja powstawaniu ostrych podziałów. W książce "Ubóstwo w społeczeństwach postkomunistycznych" autor, analizując miejsce biedy w strukturze społecznej, odwołuje się do międzynarodowego badania zrealizowanego w 2000 roku w Bułgarii, Polsce, Rosji, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Na tle innych krajów Polska korzystnie sytuuje się pod względem średniego standardu materialnego i stopy życiowej, ale okazuje się krajem najsilniej utrwalających się kontrastów w najniższych partiach hierarchii uwarstwienia.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-88594-02-1, 9788388594021
Wydawnictwo: Instytut Spraw Publicznych

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ubóstwo w społeczeństwach postkomunistycznych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ubóstwo w społeczeństwach postkomunistycznych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe