Uciekaj, ukryj się, walcz

April Henry
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów
Uciekaj, ukryj się, walcz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów

Opis

W centrum handlowym w Portland wybucha strzelanina. Jest wiele ofiar śmiertelnych. Sześcioro nastolatków dostaje się w pułapkę: żeby ocalić życie, muszą uciekać, kryć się, walczyć… i współpracować.
Kiedy alternatywą jest pewna śmierć, nawet najbardziej desperackie rozwiązania nagle wydają się proste i oczywiste. Siedemnastoletnia Miranda, którą towarzysze wybierają na przywódczynię, będzie musiała wziąć odpowiedzialność za losy całej grupy. Dziewczyna wie, że każda błędna decyzja może mieć fatalne konsekwencje. Okazuje się jednak, że nastolatka skrywa mroczną tajemnicę.
Nie ona jedna zresztą.

Data wydania: 2020-04-17
ISBN: 978-83-287-1215-7, 9788328712157
Wydawnictwo: Muza
Stron: 352
dodana przez: Justyna_K

Autor

April Henry April Henry April Henry jest autorką ponad dwudziestu thrillerów skierowanych przede wszystkim do młodych czytelników. Zadebiutowała w wieku dwunastu lat opowiadaniem, które zachwyciło samego Roalda Dahla (autora m.in. „Charliego i fabryki czekolady”). Mieszka ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Uciekaj, ukryj się, walcz

WYBÓR REDAKCJI
9.06.2020

Obecnie nasze bezpieczeństwo jest najważniejszą wartością z każdego z nas. Jednak łatwo jest utracić poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. W Portland, w stanie Oregon, dochodzi do strzelaniny w centrum handlowym, podczas zakupów, odpoczynku, spotkania ze znajomymi. Miał to być zwykły dzień. Sześć osób dostaje się w pułapkę. Są zmuszeni uciekać,... Recenzja książki Uciekaj, ukryj się, walcz

× 5

Uciekaj, ukryj się, walcz

WYBÓR REDAKCJI
24.06.2020

W centrum handlowym w Portland dochodzi do strzelaniny, wskutek której wiele osób zostaje rannych, a jeszcze więcej umiera. Uwięzionych wewnątrz budynku zostaje między innymi sześcioro nastolatków, którzy muszą stawić czoła agresywnym terrorystom. Czy młodym, zlęknionym zakładnikom uda się powstrzymać napastników? I czy każdy wyjdzie z tego starci... Recenzja książki Uciekaj, ukryj się, walcz

Pod ostrzałem

21.05.2020

Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze, niestety czasy współczesne są dość niobliczalne i na każdym kroku może czaić się na życie ludzkie szaleniec z bronią w ręku. Tak też jest w tym przypadku. Udając się do centrum handlowego, każdy z przybyłych miał inny cel. Pójście na zakupy, bądź po raz kolejny do swojego miejsca pracy, leniwy spacer czy m... Recenzja książki Uciekaj, ukryj się, walcz

4U!

28.05.2020

April Henry w swojej „Uciekaj, ukryj się, walcz” od razu rzuca czytelnika w centrum wydarzeń. Zwykły dzień w popularnym centrum handlowym w Portland . Ludzie jak zwykle robią zakupy, spotykają się, piją latte. Nagle wybucha strzelanina i grupa młodych ludzi musi stanąć oko w oko z wrogiem. Oprawcy są bezwzględni, część osób traci życie, dla pozost... Recenzja książki Uciekaj, ukryj się, walcz

@justyna_@justyna_ × 3

Moja opinia o książce

Opinie

@shevill_books
2020-05-25
8 /10
Przeczytane

Piątka nastolatków zostaje uwięziona w centrum handlowym w Portland, kiedy grupa terrorystyczna rozpoczyna swój atak. Nie mając zbyt wielu możliwości, nastolatkowie ukrywają się w sklepie zabezpieczonym jedynie bramą zamykającą lokal, którą bardzo łatwo zniszczyć. Reszta zakładników, którym nie udało się na czas wydostać z centrum zostaje zabrana, a grupa młodych ludzi zostaje odcięta od świata zewnętrznego. Jedyne co im pozostało to ucieczka, ukrywanie się lub walka. Na co się zdecydują? Czy wyjdą z tego cało?
Uważam, że April Henry wykonała genialną robotę kreując takich bohaterów jak Miranda, Amina, Grace, Javier i Cole. Każde z nich pochodzi z innego środowiska społecznego, nie każdy w normalnych okolicznościach się ze sobą lubi, lecz w sytuacji w jakiej się znaleźli, muszą szybko nauczyć się pracy zespołowej i na odłożyć na bok swoje niechęci, wierzenia i zdania, muszą zawalczyć o przetrwanie, a w pojedynkę, na pewno im się to nie uda.
Myślę, że historia, którą napisała dla nas April Henry powinna być często wspominana oraz czytana. Niestety, nasz świat doszedł do tego, że my młodzi ludzie, musimy być gotowi na te wszystkie okropne rzeczy, musimy być przyszykowani na to, że może się to przydarzyć tak naprawdę każdemu z nas. Uważam również, że książka w pewien sposób przedstawia nam co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić, a czego nie.
Zdecydowanie polecam książkę od April Henry, jest genialnie napisana, czyta się ją w zawrotny...

× 1 | link |
@Kobietaczytajaca
2020-05-13
8 /10

W centrum handlowym wybucha strzelanina. Jest spora liczba ofiar śmiertelnych, ale też zakładników. Zamaskowani terroryści mają swoje postulaty, które muszą zostać spełnione, aby nikt nie ucierpiał. Sześcioro nastolatków Miranda, Cole, Javier, Parker, Amina oraz Grace znajdują się w środku tego piekła. Ich cel to przetrwać i nie dać się zabić. Miranda zostaje wybrana na przywódczynię i na swoich barkach niesie los całej grupy. Ukrywają się w jednym ze sklepów, naradzają aż są gotowi by wyjść i walczyć z terrorystami. Czy uda im się wyjść z tego cało?
💓
💓
Książka ma moc przyciągania i kiedy wzięłam się za nią, nie mogłam przestać czytać. Jest to jak dla mnie thriller lajcikowy, taki delikatny. Nie czułam strachu bardziej taki lekki niepokój i ogromną ciekawość jak ta historia się zakończy. Dużym plusem są tu bohaterowie, poznajemy ich nie tylko podczas tego ataku autorka też wraca do ich wspomnień z przeszłości. Młodzież wie, że osobno są bez szans więc współpracują ze sobą, by zwiększyć swoje szanse na przetrwanie. Są w niej poruszane tematy uzależnień czy stereotypów osób innej narodowości. Rozdziały są krótkie i każdy ma przypisaną godzinę także wiemy ile trwa cały atak terrorystyczny. Takim dodatkowym smaczkiem są umieszczone rozmowy z dyspozytorami czy wycinki z gazet. Kilka razy autorce udało się mnie zaskoczyć co również jest na plus. Książkę mogę polecić osobom rozpoczynającym przygodę z thrillerami czy młodzieży takiej 15+. Moja ocena 8/10.

× 1 | link |
@ewfor
2020-06-06
8 /10
Przeczytane

W centrum handlowym w Portland wybucha strzelanina. Jest wiele ofiar śmiertelnych, panika i ślady krwi. Kilkoro nastolatków uciekając przed zamachowcami, ukrywa się na zapleczu jednego ze sklepów. Aby przeżyć muszą ze sobą współpracować. Terroryści zaganiają część ludzi, którym nie udało się uciec w jedno miejsce i grożąc im śmiercią próbują wystosować swoje żądania. Grupa nastolatków w tym czasie stara się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie aby wydostać się z pułapki. Czy uda im się obezwładnić któregoś z zamachowców? Co kryje się za pozorem spokoju jakim muszą wykazywać się młodzi ludzi względem sytuacji w jakiej się znaleźli i względem siebie? Czy wszyscy z nich to niewinni nastolatkowie?
Przyznam szczerze, że biorąc do ręki tę książkę nie liczyłam na tak mocne wrażenia i że pochłonie mnie ta historia bez opamiętania. Książka okazała się tak wciągająca, że momentami zapominałam o całym otaczającym mnie świecie.
Fabuła książki ułożona została kilku torowo. Czytelnik ma możliwość odbioru jej z różnych perspektyw i miejsc. Jest zatem w pomieszczeniach, w których znajduje się piątka młodych ludzi ukrytych na zapleczu jednego ze sklepów, jest w pomieszczeniu z zakładnikami oraz w strefie komunikacji służ ratowniczych i przedstawicieli mediów.
Narracja w trzeciej osobie czasu teraźniejszego zbliżona jest do relacji na żywo.
Akcja jest jak rollercoaster, czytelnik nie może być pewien co stanie się na następnej stronie, czy będz...

| link |
@Allbooksismylife
2021-11-22
10 /10
Przeczytane
@maziamysza00207
2021-04-15
9 /10
Przeczytane
@monisia9207
2021-02-19
9 /10
Przeczytane
@Zaczytana_martuska
2020-12-31
7 /10
Przeczytane
@Anna_Szymczak
2020-09-25
3 /10
Przeczytane
@Darek
2020-07-15
5 /10
@kamilaxddd
2020-07-07
4 /10
Przeczytane
@Sylwia_K
2020-07-02
5 /10
Przeczytane
@oczytanakryminolog
2020-06-24
4 /10
Przeczytane Recenzenckie Rozczarowania
@ZaczytanaMalwa
2020-06-13
9 /10
Przeczytane
@ReniBook
2020-06-03
6 /10
Przeczytane
@Lostsoul
2020-06-28
6 /10
Przeczytane Książki z Klubu Recenzenta
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Uciekaj, ukryj się, walcz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl