Uczestnictwo społeczne młodzieży. Możliwości działań - opinie i postawy

Agnieszka Naumiuk
Książka Uczestnictwo społeczne młodzieży. Możliwości działań - opinie i postawy
Książka Uczestnictwo społeczne młodzieży. Możliwości działań - opinie i postawy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Na zawartość książki wydanej w serii "Problemy pracy socjalnej" składa się pięć rozdziałów. Pierwszy pt. "Zmiany warunków uczestnictwa społecznego" koncentruje się na rozważaniach nad rozwojem idei społeczeństwa obywatelskiego oraz zmianą postaw młodzieży. Ukazana została w nim także dynamika zmian, jakie nastąpiły w sektorze organizacji pozarządowych. W kolejnym rozdziale ("Powroty do koncepcji działania społecznego") Autorka dużo uwagi poświęca wolontariatowi oraz modelom aktywizowania i zachęcania do obywatelskiej partycypacji. Dwa następne rozdziały przynoszą propozycje uczestnictwa społecznego młodzieży oraz prezentację wyników badań własnych nad stosunkiem młodzieży do działalności społecznej. Rozdział końcowy, zatytułowany "Możliwości i ograniczenia społecznego uczestnictwa młodzieży - potrzeba dyskusji o nowej rzeczywistości", zachęca do podjęcia debaty nad tytułową kwestią posiadającą istotne znaczenie dla krystalizowania się w praktyce idei społeczeństwa obywatelskiego. Rekomendując do druku proponowane tu studium prof. Wiesław Theiss napisał m.in.: "Podejmuje ono zagadnienia ważne społecznie i poznawczo. Jest zapisem mało znanych elementów zbiorowego portretu dzisiejszej młodzieży polskiej. Zawiera też trafne wskazówki dla kształcenia animatorów i liderów społecznych. Wśród szerokiego kręgu potencjalnych odbiorców tego opracowania zapewne znajdą się przedstawiciele różnych profesji społecznych - pedagodzy, pracownicy socjalni, socjologowie, osoby zatrudnione na różnych obszarach i poziomach naszego życia społecznego".   źródło okładki: www.weakapit.pl
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-89163-24-0, 9788389163240
Wydawnictwo: AKAPIT PRESS
Seria: Problemy Pracy Socjalnej
Stron: 180
dodana przez: mrbiggles

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Uczestnictwo społeczne młodzieży. Możliwości działań - opinie i postawy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Uczestnictwo społeczne młodzieży. Możliwości działań - opinie i postawy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}