Unia Europejska. Nowy typ wspólnoty międzynarodowej

Edward Haliżak
Unia Europejska. Nowy typ wspólnoty międzynarodowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przyjmując założenia, że UE jest nowym jakościowo typem wspólnoty międzynarodowej, przyjęto następującą strukturę projektu badawczego, a także tej publikacji. Najpierw przedstawiono aktualny stan badań teoretycznych w dziedzinie integracji międzynarodowej, który w połączeniu z analizą koncepcji reform instytucjonalnych UE oraz narodowych koncepcji integracji, miał na celu zrekonstruowanie kierunków myślenia o kształcie integracji europejskiej. Istotne wyniki badań prezentują rozdziały, które analizują specyfikę UE z uwzględnieniem dwóch kluczowych pojęć, tj. "subsydiarności" i "tożsamości". Ważnym wymiarem gdzie ujawnia się specyfika wspólnotowości UE jest jej międzynarodowa aktywność, czemu poświęcono kilka rozdziałów. O specyfice UE w największym jednak stopniu przesądzają relacje między integracją polityczną i ekonomiczną, czyli między tym co polityczne i ekonomiczne w konstrukcji UE. Jest to zarazem podstawowa i najważniejsza konkluzja tej pracy zbiorowej, a zarazem rekomendacja i wskazówka odnośnie do przyszłych badań i studiów o przyczynach, istocie i naturze UE.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-89050-05-2, 9788389050052
Wydawnictwo: Aspera Wydawnictwo, xxx

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Unia Europejska. Nowy typ wspólnoty międzynarodowej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Unia Europejska. Nowy typ wspólnoty międzynarodowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl