Ustrój polityczny RP w świetle Konstytucji z 1997 roku

Wiesław Skrzydło
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Ustrój polityczny RP w świetle Konstytucji z 1997 roku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka omawia aktualnie istniejący w Polsce ustrój polityczny państwa, określony w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. Jest to nowe, czwarte już wydanie, zaktualizowane i uzupełnione w oparciu o najnowsze regulacje prawne zawarte w ustawach uchwalonych przez Sejm i Senat już po wejściu w życiu nowej Konstytucji. Trwał bowiem okres realizowania zapowiedzi zawartych w nowej ustawie zasadniczej w rozdziale XIII, którego przepisy zobowiązywały władze publiczne i konkretne instytucje do przygotowania aktów prawnych dostosowujących obowiązuje przepisy prawa do wymogów wynikających z przyjęcia nowej ustawy zasadniczej. można wymienić tytułem przykładu ustawy z 1998 r. wydane w ramach przeprowadzanej reformy struktury samorządu terytorialnego i wprowadzania trójszczeblowego podziału terytorialnego państwa, czy ustawę normującą wybór Prezydenta RP (gruntowna i bardzo obszerna nowelizacja ustaw z 1990 r. dokonana w 2000 r.), lub też wybór Sejmu i Senatu (zupełnie nowa ustawa w jednym akcie prawnych regulująca wybór posłów i senatorów), a także wiele innych ustaw (w tym regulujących problematykę władzy sądowniczej). Dzięki tym zabiegom niniejsze wydanie książki dostarcza Czytelnikom aktualny obraz ustroju politycznego naszego państwa. Książka jest przeznaczona i może być przydatna dla wszystkich, których interesuje problematyka ustrojowa RP, w szczególności działaczy politycznych, parlamentarzystów, dziennikarzy. Może ona stanowić również pomoc dydaktyczną dla studentów studiów administracyjnych, politologicznych, studentów studiów podyplomowych i magistrantów. Rozważania autora są oparte na przepisach Konstytucji RP oraz ustawach, a także uwzględniają w szerokim zakresie elementy praktyki ustrojowej.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7333-438-0, 9788373334380
Wydawnictwo: Kantor Wydawniczy Zakamycze
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ustrój polityczny RP w świetle Konstytucji z 1997 roku nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Emancypantka
2010-01-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ustrój polityczny RP w świetle Konstytucji z 1997 roku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl