Usuwanie związków węgla, azotu i fosforu w systemach oczyszczania ścieków Problemy eksploatacyjne i propozycje rozwiązań technologicznych

dr inż. Marcin Zieliński, dr inż. Marcin Dębowski
Książka Usuwanie związków węgla, azotu i fosforu w systemach oczyszczania ścieków Problemy eksploatacyjne i propozycje rozwiązań technologicznych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tematyka Procesy biologicznego oczyszczania ścieków eksploatowane w sposób właściwy mogą zapewnić całkowite oczyszczenie ścieków i uzyskanie parametrów pozwalających na ich bezpośrednie odprowadzenie do wód powierzchniowych. Osiągnięcie wydajnej redukcji stężenia związków biogennych i węglowych w wielu przypadkach jest zadaniem bardzo trudnym lub wręcz niemożliwym bez przeprowadzenia odpowiednich zabiegów technologicznych i prac modernizacyjnych.
Publikacja przedstawia metody pozwalające na zwiększenie stopnia oczyszczania ścieków, które mogą zostać wprowadzone do istniejących i funkcjonujących obiektów. Poznanie potencjalnych możliwości aplikacyjnych zaprezentowanych urządzeń oraz technologii pozwoli na realną ocenę ich wprowadzenia i zastosowania na konkretnych oczyszczalniach ścieków.
Korzyści omawia metody i urządzenia, które pozwalają na zwiększenie stopnia oczyszczania ścieków pod względem degradacji substancji związków organicznych, usunięcia azotu oraz biologicznej precypitacji związków fosforu; pomaga w dobraniu odpowiedniej technologii dla konkretnych oczyszczalni ścieków; przedstawia nowe, niestosowane powszechnie metody; posiada wygodną formę - plik PDF, który ułatwi szybkie wyszukanie informacji.
Data wydania: 2012-03-15
ISBN: 978-83-7537-145-1, 9788375371451
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Verlag Dashofer Sp. z o.o.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Usuwanie związków węgla, azotu i fosforu w systemach oczyszczania ścieków Problemy eksploatacyjne i propozycje rozwiązań technologicznych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Usuwanie związków węgla, azotu i fosforu w systemach oczyszczania ścieków Problemy eksploatacyjne i propozycje rozwiązań technologicznych”- dr inż. Marcin Zieliński

Gospodarka osadowa oczyszczalni ścieków. Identyfikacja wybranych problemów i propozycje rozwiązań
Gospodarka osadowa oczyszcz... dr inż. Marcin Zieliński, dr inż. Marcin Dębowski
Eksploatacja oczyszczalni ścieków związana jest ściśle z kon...

Cytaty z książki

O nie! Książka Usuwanie związków węgla, azotu i fosforu w systemach oczyszczania ścieków Problemy eksploatacyjne i propozycje rozwiązań technologicznych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe