"Uwierz w siebie" Lili i Plaf na Placu Zabaw

Agnieszka Stępień, Aneta Broda
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka "Uwierz w siebie" Lili i Plaf na Placu Zabaw
Książka "Uwierz w siebie" Lili i Plaf na Placu Zabaw
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Uwierz w siebie" to pierwsza książka z serii Lili i Plaf na Placu Zabaw. Skierowana jest bezpośrednio do dzieci i ich opiekunów. Autorki spojrzały na problem wad postawy oczami maluchów i ich rodziców. Biorąc pod uwagę te dwa punkty widzenia, stworzyły pozycję spełniające oczekiwania obydwu grup. Książka zwraca uwagę dzieci i rodziców na potrzebę ruchu oraz potrzebę dobrej zabawy. Zawiera: 1. Bajkę opowiadającą o marzeniach dwójki przyjaciół – kotki Lili i szczeniaka Plafa. Ich marzenia i obawy do złudzenia przypominają szczęścia i troski zwykłych przedszkolaków. Celem bajki jest zachęcenie dzieci do ruchu i pokazanie, że gimnastyka może być świetną zabawą, jeśli tylko spróbujemy. Dzieci mają okazje poznać cztery ćwiczenia ogólnorozwojowe, które demonstrują i opisują bohaterowie. 2. Scenariusze 16 zabaw ruchowych wykorzystujących ćwiczenia prezentowane w bajce. Proponowane zabawy poprawiają równowagę dzieci, wzmacniają mięśnie i elastyczność stawów, rozciągają i usprawniają funkcję stóp (najczęstszy problem dzieci w wieku przedszkolnym). Każdy scenariusz zawiera dokładny opisu przebiegu zabawy, rodzaj potrzebnych przedmiotów, cele, dwa poziomy trudności (do wykorzystania w zależności od wieku i/lub stopnia sprawności fizycznej dziecka) oraz wskazówki dotyczące wartości i umiejętności rozwijanych w trakcie zabawy. Autorki pokazują, w jaki sposób wykorzystać naturalne predyspozycje dziecka do zabaw profilaktycznych. Prezentują gotowe scenariusze oraz podpowiadają, w jaki sposób stworzyć własne. 3. Komentarze fizjoterapeuty i psychologa dziecięcego, w których eksperci wskazują, na co należy zwrócić uwagę w trakcie zabawy, jakie korzyści niesie lub/i dlaczego niektórym dzieciom dana aktywność może sprawiać trudności. 4. Naklejki z bohaterami bajki, które mogą być wykorzystane przez rodziców jako nagrody, za podjęte próby gimnastyczne. Zabawy przeznaczone są dla dzieci zdrowych a ich celem jest przeciwdziałanie powstawaniu wad postawy. Zakres i charakter wykorzystanych ruchów wpływa na ogólną poprawę sylwetki dziecka, wzmacnia mięśnie i wydolność organizmu oraz dostarcza wiele radości. Książka tworzona była przy aktywnym wsparciu przedszkolaków. To oni wymyślili imiona bohaterów i decydowali o ich wyglądzie. Brali udział we wszystkich proponowanych zabawach. Dzięki ich zaangażowaniu, autorki mogły wprowadzić niezbędne zmiany i sprawdzić czy ich propozycje podobają się dzieciom. Patronat merytoryczny nad książką objął Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.
Data wydania: 2015-06-13
ISBN: 978-83-63003-00-5, 9788363003005
Wydawnictwo: Blue Bunni
Kategorie: Podręczniki, Hobby
Stron: 88

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Uwierz w siebie

19.04.2012
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dziś coś nieco innego, choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że zwykłe opowiadanie dla maluszków. Ale... nie! Ta książka została objęta patronatem merytorycznym przez Instytut Matki i Dziecka, a jej treść to oprócz ciekawego i bardzo mądrego opowiadania, także rożne interesujące przykłady zabaw z dzieckiem służące do poprawy sprawności i koordy... {} Recenzja książki "Uwierz w siebie" Lili i Plaf na Placu Zabaw

Ruch i aktywny styl życia to najlepszy sposób na zapobieganie wadom postawy.

8.03.2012

Szanowni Państwo, Profilaktyka wad postawy to nic innego, jak wiedza i działania zapobiegawcze. W tej książce znajdziecie i jedno, i drugie. Aktywne życie i ukierunkowana zabawa to najlepsza metoda przeciwdziałania powstawaniu wad postawy u dzieci i dorosłych. Ruch jest naturalną potrzebą człowieka. Daje siłę i poczucie spełnienia, wyzwala endorfi... {} Recenzja książki "Uwierz w siebie" Lili i Plaf na Placu Zabaw

Moja opinia o książce

Opinie

@MartaAnia
2012-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “"Uwierz w siebie" Lili i Plaf na Placu Zabaw”- Agnieszka Stępień

Książka Szkoła fotografowania National Geographic Sport i przyroda
Szkoła fotografowania Natio... Bill Hatcher
{}9/10
Wszyscy uwielbiamy podróżować i chcemy wrócić do domu ze zdj...
Książka Opel Astra Classic
Opel Astra Classic
W książce omówiono obsługe i naprawę samochodów Opel Astra ,...
Książka Opel Vectra III i Signum
Opel Vectra III i Signum Etzold Hans-Rüdiger
Bogato ilustrowany, fachowy poradnik dla użytkowników samoch...
Książka Robotyka w Lego Technic
Robotyka w Lego Technic Mark Rollins
Dzięki książce Robotyka w LEGO Technic konstruowanie robotów...
Książka Mercedes Benz 190
Mercedes Benz 190
Bogato ilustrowany, fachowy poradnik o obsłudze i naprawie s...

Cytaty z książki

O nie! Książka "Uwierz w siebie" Lili i Plaf na Placu Zabaw. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe