Uzdrowiciel

Marek Vadas
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Uzdrowiciel
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Podobno najlepsze wyprawy to te, dzięki którym człowiek w innej przestrzeni dzięki nieuniknionej konfrontacji z nieznanym może lepiej zrozumieć własną kulturę i samego siebie. Opowieści Vadasa prowadzą czytelnika w podróż do tropikalnych lasów, zapadłych wiosek i rozwijających się miast Afryki, do miejsc, gdzie ludzie wciąż żyją z szamanami, duchami i mitycznymi istotami. W takim świecie skóra może nagle zmienić kolor, mężczyzna może przedzierzgnąć się w kobietę, a niewidzialny pies porwie wam przygotowaną na kolację kurę. Sny i magia mieszają się z faktami, ale najważniejsze jest w końcu ludzkie doświadczenie – czasem pełne śmiechu, czasem łez. Stopniowo przywykamy do egzotycznej scenerii i dociera do nas, że najważniejsze w tych opowiadaniach nie jest to, że są „afrykańskie”, ale „ludzkie”.
Tytuł oryginalny: Liečitel
Data wydania: 2017-06-30
ISBN: 978-83-65595-54-6, 9788365595546
Wydawnictwo: Książkowe Klimaty
Seria: Słowackie Klimaty
Stron: 154

Autor

Marek Vadas Marek Vadas
Urodzony w 1971 roku
Studiował estetykę i słowacystykę na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie. Interesuje się kynoterapią. Odbył trzynaście długich podróży do Afryki, odwiedzając Kamerun, Czad, Gabon i Nigerię. Debiutował w 1994 roku książką „M...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

MEMENTO MORI

5.08.2021

Czy pamiętacie o tym, że przez całe lato razem z @pani_ka_czyta czekamy na wasze posty plenerowe w akcji #dlamnienowe ? Szczególnie na te książki, które wydają Książkowe Klimaty, za które przewidziane są dodatkowe nagrody. Pokażcie Nam, w jakich okolicznościach przyrody czytacie. Ja na swój urlop zabrałam między innymi tę niewielką książeczkę o b... Recenzja książki Uzdrowiciel

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-06-04
7 /10
Przeczytane Dobra ksiązka L. czeska i słowacka

W bibliotece jakiś Pan oddawał stosik książek i stwierdził, że to jedyna książka warta uwagi. Miał rację. Zaciekawił mnie niewielka książeczka słowackiego autora, który przenosi nas do Afryki.
Zbiór opowiadań w konwencji realizmu magicznego inspirowany podróżami autora do Afryki. Książka przepełniona jest niesamowitymi opowieściami, które są mieszanką jawy, snu, magii i rzeczywistości. Autor zabiera nas w najbiedniejsze dzielnice miast, miasteczek i wiosek Kamerunu, ale opowieści są pełne liryzmu i piękna. Mnie zachwycił klimat tych opowieści i jakieś wewnętrzne ciepło. Ich wymiar jest ogólnoludzki, są dla nas zwierciadłem aby lepiej pojąc świat i nas samych.

× 5 | Komentarze (1) | link |
@mewaczyta
2022-06-23
5 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2021-08-05
6 /10
Przeczytane
@elutka_a
2020-12-15
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Uzdrowiciel. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl