W Dolinie Królów. Howard Carter i odkrycie grobowca Tutanchamona

Daniel Myerson
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
W Dolinie Królów. Howard Carter i odkrycie grobowca Tutanchamona
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Wciągająca opowieść o obsesji, zachłanności, sławie i utraconej fortunie, a przede wszystkim o okrywaniu tajemnic starożytnego Egiptu.
 
 W 1922 roku brytyjski archeolog Howard Carter dokonał jednego z największych odkryć w historii. Nienaruszony grobowiec króla Tutanchamona, skrywał w środku nieprzebrane skarby starożytnej cywilizacji. Nadzwyczajne odkrycie przyniosło Carterowi międzynarodową sławę i miejsce na kartach historii, jednak wywarło destrukcyjny wpływ na jego dalsze życie. 
 Carter rozpoczynał pracę w Egipcie jako siedemnastolatek. Był niedoświadczony, niewykształcony i nieznany. Stopniowo pogłębiał wiedzę, doskonalił umiejętności i zdobywał uznanie przedstawicieli świata archeologii, jednak dopiero nawiązanie znajomości z lordem Carnarvonem przyniosło zwrot w jego karierze i poszukiwaniach. Chociaż poszukiwacze bardzo się od siebie różnili, razem potrafili stawić czoło wszelkim przeciwnościom. 
 „W Dolinie Królów” to fascynująca opowieść o niezwykłych czasach w dziejach archeologii starożytnego Egiptu – czasach takich postaci, jak opromieniony sławą po odkryciu Troi Heinrich Schliemann i Howard Carter. Snując fascynującą relację, Daniel Meyerson odkrywa przed nami niesamowite życie nadzwyczajnych ludzi i pozwala nam poznać ducha archeologii tamtych czasów. 
Tytuł oryginalny: In the Valley of the Kings. Howard Carter and the Discovery of Tutankhamen
Data wydania: 2015-04-21
ISBN: 978-83-7961-210-9, 9788379612109
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Historia
Stron: 304
dodana przez: sandrajasona

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niezwykła historia niezwykłego człowieka

5.05.2020

Egipt fascynuje od wieków, nie tylko odkrywców, archeologów, egiptologów ale również całą rzesze zwykłych ludzi. Chyba każdy choć przez chwilę odczuwał niesamowitą ciekawość zapoznając się z historią tego niezwykłego kraju. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie tematy o faraonach były jednymi z lepszych na lekcjach historii. Nawet mimo tego, że zazwy... Recenzja książki W Dolinie Królów. Howard Carter i odkrycie grobowca Tutanchamona

@anatola@anatola × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2019-11-07
8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2017 Historia

Historia przewrotna jest.
Howarda Cartera, który nie był wykształcony, nie pochodził z znakomitej rodziny (wtedy to było bardzo ważne - można było tylko tak zaistnieć w środowisku uczonych) wszyscy interesujący się choć odrobinę Egiptem znamy. W Egipcie dzięki poświęceniu, pracy, samozaparciu dokonał najsłynniejszego odkrycia. Grób Tutanchamona i jego skarby do teraz rozpalają wyobraźnię. Podsycają ją powieści i filmy o najbardziej znanej klątwie. Jestem ciekawa, jakby odjąć tę otoczkę, czy ktoś by pamiętał o Carterze, a przecież z punktu widzenia egiptologii wielu uczonym tamtego okresu zawdzięczamy o wiele więcej, a odeszli w zapomnienie.
Książka ta w sposób dość przystępny ukazuje życie odkrywcy., także działalność innych: Petrie, Naville Dobre studium tamtejszych lat, wykorzystywania fellahów do prac na wykopaliskach. Mamy też trochę historii starożytnego Egiptu: rewolucję religijną Echnatona.
Przede wszystkim książka oddaje klimat tamtych czasów, kiedy wykopaliska dla niektórych były stylem życia, a grobów odkrywanych było dość dużo, dla wszystkich starczyło.

| link |
@anatola
2020-05-05
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka W Dolinie Królów. Howard Carter i odkrycie grobowca Tutanchamona. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl