W drodze do CCNA. Część II

Adam Józefiok
Książka W drodze do CCNA. Część II
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Fragment:[...] Po raz ostatni w tym rozdziale spójrzmy na poniższy rysunek (rysunek 7.3).Zauważ, że do routera R2 jest podłączona jeszcze jedna sieć, sieć zewnętrzna. Oczywiście,router R2 posiada w swojej tablicy routingu dane na temat trasy domyślnej do tej sieci. Jednakwarto ogłosić tę trasę również innym routerom, aby mogły się z nią komunikować.Przejdź do konfiguracji routera R1 i za pomocą polecenia show ip route wyświetl jegotablicę routingu. Oto przykład:R1#sh ip routeCodes: C - connected, S - static, R - RIP, M - mobile, B - BGPD - EIGRP, EX - EIGRP external, O - OSPF, IA - OSPF inter areaN1 - OSPF NSSA external type 1, N2 - OSPF NSSA external type 2E1 - OSPF external type 1, E2 - OSPF external type 2i - IS-IS, su - IS-IS summary, L1 - IS-IS level-1, L2 - IS-IS level-2ia - IS-IS inter area, * - candidate default, U - per-user static routeo - ODR, P - periodic downloaded static routeGateway of last resort is not set [...]Certyfikat na wyciągnięcie ręki! * Sieci VLAN i sieci rozległe * Routing, protokoły i algorytmy routingu * Translacja adresów, listy kontroli dostępu i przykładowy egzaminJeśli interesuje Cię ta książka, z pewnością wiesz, jak wielkim ułatwieniem przy zdobywaniu i utrzymaniu świetnie opłacanej pracy jest certyfikat CCNA. Masz już za sobą pierwszy etap przygotowań, poświadczony zdaniem egzaminu ICND1, a przed sobą perspektywę poszerzenia wiedzy i przystąpienia do egzaminu ICND2. Wiesz też, że warto iść za ciosem, by jak najszybciej zdobyć szlify mistrza w dziedzinie sieci komputerowych i tworzyć sprawne, szybkie oraz bezawaryjne sieci, dostosowane do indywidualnych potrzeb ich użytkowników. Pora zatem zabrać się do dzieła.Druga część książki "W drodze do CCNA " zawiera informacje pozwalające wejść na wyższy poziom wtajemniczenia i bez kłopotu otrzymać certyfikat ICND2. Poza krótkim przypomnieniem zagadnień z zakresu ICND1 oraz ważnych wiadomości na temat samego egzaminu znajdziesz tu wiadomości o sieciach VLAN, sieciach rozległych i protokołach STP oraz IPv6. Dowiesz się, czym różni się routing statyczny od dynamicznego, jak działają konkretne protokoły routingu (OSPF, EIGRP) i jakie algorytmy są przy tym wykorzystywane. Przeczytasz o listach kontroli dostępu i translacji adresów. Będziesz też mógł rozwiązać zadania z przykładowego egzaminu, uporządkować wiedzę dzięki słownikowi pojęć i skorzystać ze spisu literatury tematycznej, zamieszczonego na końcu książki. * Certyfikacja Cisco * Przypomnienie wiadomości z ICND1 * Sieci VLAN * Protokół STP * Protokoły routingu i algorytmy routingu * Protokoły routingu OSPF * Routing i protokoły routingu EIGRP * Listy kontroli dostępu ACL * Translacja adresów NAT * Wprowadzenie do protokołu IPv6 * Sieci rozległe * Przykładowy egzamin * Słownik pojęć z wyjaśnieniami * LiteraturaCCNA przepustka do nowoczesności!
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-246-2704-2, 9788324627042
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka W drodze do CCNA. Część II nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “W drodze do CCNA. Część II”- Adam Józefiok

Windows 7 PL. Pierwsza pomoc
Windows 7 PL. Pierwsza pomoc Adam Józefiok
Jak sprawnie pracować z plikami i folderami? Jak poprawnie ...
GNS3 Emulowanie sieci komputerowych Cisco
GNS3 Emulowanie sieci kompu... Adam Józefiok
Wirtualne laboratorium sieci komputerowych czeka na Twoje pr...
Security CCNA 210-260. Zostań administratorem sieci komputerowych Cisco
Security CCNA 210-260. Zost... Adam Józefiok
Bezpieczeństwo sieci komputerowych to temat, którego nie da ...
Backup i zarządzanie danymi w Windows 7 Praktyczny podręcznik
Backup i zarządzanie danymi... Adam Józefiok
Cokolwiek robisz, pamiętaj o backupie! Tworzenie kopii bezpi...
Windows Vista PL. Pierwsza pomoc
Windows Vista PL. Pierwsza ... Adam Józefiok
Z czym to się je -- pulpit, paski zadań, menu Start Działan...

Cytaty z książki

O nie! Książka W drodze do CCNA. Część II. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe