W mieście wojna

Serhij Żadan
W mieście wojna
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Pozdrowienia z Charkowa” – napisał Serhij Żadan 25 lutego 2022 roku. Jeszcze nie wiedział, że rozpoczął tym samym kronikę wojny: zbiórki na armię, koncerty na stacjach metra, gdzie ukryli się mieszkańcy, licytacja własnych zimowych martensów, opowieści o szalonym męstwie i serdeczności. A także sprawdzanie, kto polubił jego wpis na Facebooku, by wiedzieć, którzy przyjaciele są bezpieczni.

Z migawkowych wpisów w mediach społecznościowych wyłania się obraz ogarniętego wojną miasta, które staje się bohaterem historii. To także zapis reakcji zwykłych ludzi, a przede wszystkim powstawania nowego, silnego, dumnego społeczeństwa. Towarzyszymy Żadanowi poecie, rockmanowi, aktywiście, który podobnie jak wielu mieszkańców Charkowa został w kraju, by stanąć do walki o przyszłość. Jak sam pisze, po prostu nie wypada stać z boku na własnej ziemi.

Mamy w sobie wiele światła. Na niebie nad Charkowem wciąż górują ukraińskie flagi. Światło i niebo. Tego wystarczy, by nieustannie myśleć o zwycięstwie. I za to jestem wdzięczna Serhijowi Żadanowi. Za jego charkowską pisownię, za jego kronikę wojny pisaną wbrew wojnie.

Ze wstępu dr Wiery Meniok, dyrektorki Międzynarodowego Festiwalu im. Brunona Schulza w Drohobyczu i Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego Uniwersytetu w Drohobyczu.

Wydanie 1 - Wyd. Czarne
Tytuł oryginalny: Himmel über Charkiw
Data wydania: 2024-02-28
ISBN: 978-83-8191-868-8, 9788381918688
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Poza serią
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 336
dodana przez: Zaczytane_koty
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Serhij Żadan Serhij Żadan
Urodzony w 1974 roku na Ukrainie
Poeta, pisarz, tłumacz z języka niemieckiego. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2015 za powieść Mezopotamia, Nagrody „Mosty Berlina” oraz Nagrody im. Josepha Conrada. Jego książkiprzetłumaczono na szesna...

Pozostałe książki:

Depeche Mode Internat Anarchy in the UKR Big mac Hymn demokratycznej młodzieży Drohobycz Antena Dryblując przez granicę. Polsko - ukraińskie euro 2012 Etiopia Ukraina Woroszyłowgrad Historia kultury początku stulecia Mezopotamia Odsetek samobójców wśród klaunów W mieście wojna
Wszystkie książki Serhij Żadan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka W mieście wojna aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka W mieście wojna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl