Wariacje Tischnerowskie

Jarosław Makowski
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wariacje Tischnerowskie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Wariacje Tischnerowskie to książka uzdrawiająca. Jarosław Makowski podążył za swym Mistrzem na szczyt, tam, gdzie oddycha się wolnością. I wiarą, że można żyć lepiej w lepszym świecie. Że można być dobrym, kochać, ufać, myśleć i rozumieć. Plaster na rany dla wszystkich grzeszników, wątpiących i poszukujących.
Aleksandra Klich, „Gazeta Wyborcza” Jarosław Makowski myśli, czuje i pisze Tischnerem. To świadectwo wierności Kaznodziei „Solidarności” porusza i inspiruje w czasach, gdy w polskim katolicyzmie Tischnera jest coraz mniej.
Polecam. Adam Szostkiewicz, Polityka Ksiądz Tischner żyje! Co ciekawe – staje się inspiracją dla nowoczesnego myślenia. A najpełniejszym dowodem jest książka Makowskiego, który łączy wrażliwość człowieka myślącego o Bogu ze zdolnością zadawania najtrudniejszych pytań. To tytuł dla wszystkich, którzy dążą do tego, by dwa słowa: „myślenie” i „religia”, nie musiały „wywoływać przeraźliwego zgrzytu”.
Witold Bereś (Polska Ma Sens) Spotkanie z filozofią ks. Józefa Tischnera jest dla Jarosława Makowskiego jak słuchanie muzyki. Nikt i nic nie jest w stanie jej zagłuszyć. Podobnie rzecz się ma z tekstami Tischnera. Raz przeczytane, kołaczą się w sercu i głowie. Autor pokazuje, że diagnozy Tischnera nic, ale to nic się nie zestarzały. Jarosław Makowski – filozof, teolog i publicysta. Stale publikuje w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Polityce” i „Newsweeku”. Ostatnio wydał: Mistrzowie w krainie życia. Rozmowy nie tylko o filozofii (2001), Kobiety uczą Kościół (2007).
Data wydania: 2012-03-20
ISBN: 978-83-7799-961-5, 9788377999615
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Świat Książki
Seria: Sfery
Kategoria: Filozofia
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jarosław Makowski Jarosław Makowski
Urodzony 22 kwietnia 1973 roku w Polsce (Kutno)
Jarosław Makowski – polski historyk filozofii, dziennikarz i publicysta, dyrektor Instytutu Obywatelskiego, radny sejmiku śląskiego V kadencji i rady miejskiej w Katowicach VIII kadencji, w 2019 dyrektor Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu...

Pozostałe książki:

Wariacje Tischnerowskie Dziesięć ważnych słów. Rozmowy o Dekalogu. Kobiety uczą Kościół Kościół w czasach dobrej zmiany Mistrzowie w krainie życia. Rozmowy nie tylko o filozofii Pobudka, Kościele! Przed Bogiem
Wszystkie książki Jarosław Makowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wariacje Tischnerowskie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@jatymyoni
2020-06-11
4 /10
Przeczytane L. polska Bez zachwytu

Kiedy zobaczyłam tytuł książki, wypożyczyłam ją z biblioteki bez chwili wahania.
Książka składa się z trzech części
1,”Pamięć" na którą składają się artykuły o niektórych książkach , jakie ukazały się po śmierci Filozofa.
Niestety po przeczytaniu całej książki mało co pamiętałam z pierwszej części.
2. „Dług-„ – autor analizuje najciekawsze według niego wątki filozofii i katechezy Tischnera. Cytuje samego Filozofa; „Nie ma innego sposobu stania się człowiekiem myślącym, jak rozmiłowanie w cudzej myśli.” Przedstawia wybrane problemy z twórczości Tischnera. Jest to część najciekawsza. Dla kogoś kto się nie zetkną z filozofią i katechezą Tischnera jest to swoiste kompendium .
3. Próby- czując się uczniem filozofa prezentuje własne teksty. Przeczytałam parę recenzji różnych książek, recenzję Encykliki Benedykta XVI i doszłam do wniosku, że to najsłabsza część .
Reasumując. Na obwolucie pan A. Klich twierdzi, że to książka uzdrawiająca. Nie uzdrowiła mnie, a miejscami wręcz znudziła. Najciekawsza była powtórka z myśli filozofa.
Jednak o wiele więcej możemy zyskać czytając książki Tischnera, do czego gorąco namawiam, niż wyciągi z niego.

× 3 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wariacje Tischnerowskie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat