WARSZAWA Opowieść o gotyckim mieście. TOM I Rezydencja książąt mazowieckich

Marcin Rafał Kudłacik
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
WARSZAWA Opowieść o gotyckim mieście. TOM I Rezydencja książąt mazowieckich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

W pierwszym tomie czterotomowego cyklu, który na przełomie sierpnia i września 2020 r. pojawił się na półkach księgarskich, autor bierze na tapet stołeczny Zamek Królewski i jego niemal kompletnie zapomnianą, przez co jeszcze bardziej fascynującą, średniowieczną historię. W swej książce prowadzi on czytelnika krok po kroku przez zagmatwane, okryte mgłą tajemnicy dzieje rozwoju warszawskiej siedziby książęcej od końca XIII stulecia aż do wieku XVI, snując opowieść językiem barwnym, lekkim i przystępnym, w stylu przypominającym zdecydowanie bardziej gawędę i dialog z odbiorcą, niż rozprawę naukową.


Podział książki na rozdziały, począwszy od historii Warszawy i Zamku, poprzez próbę rekonstrukcji rozwoju średniowiecznej siedziby książąt mazowieckich, aż po rzecz najważniejszą – spacerownik, powoduje, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Wartością dodaną, niezwykle cenną i urozmaicającą lekturę, są świetne kolorowe fotografie autorskie, których czytelnik nie znajdzie nigdzie indziej, a także seria nowatorskich szkiców opracowanych przez autora, obrazujących rozwój grodu książęcego ulokowanego na skarpie warszawskiej. A wszystko wzbogacone o szereg zabawnych, czasem strasznych opowieści, anegdot i miejskich legend.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie książki: https://www.warszawanaprzelaj.pl/warszawa-opowiesc-o-gotyckim-miescie/15
Data wydania: 2020-08-19
ISBN: 978-83-8221-367-6, 9788382213676
Wydawnictwo: Ridero
Cykl: WARSZAWA Opowieść o gotyckim mieście, tom 1
Stron: 170
dodana przez: marcinkudlacik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Warszawa. Opowieść o gotyckim mieście" Marcina Rafała Kudłacika, czyli bardzo przyjemna podr...

15.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Warszawa. Opowieść o gotyckim mieście" Marcina Rafała Kudłacika to pierwsza w cyklu czterech mini-kompendiów napisanych przez przewodnika po Warszawie, zatem przez osobę, która zna wszystkie miejsca, które - z punktu widzenia historii stolicy - warto zobaczyć. Można by powiedzieć zatem, że to przewodnik napisany przez przewodnika. W tomie pierws... {} Recenzja książki WARSZAWA Opowieść o gotyckim mieście. TOM I Rezydencja książąt mazowieckich

@Orestea@Orestea {}× 8

Moja opinia o książce

Opinie

@Orestea
2020-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka WARSZAWA Opowieść o gotyckim mieście. TOM I Rezydencja książąt mazowieckich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl