Wehrmacht od inwazji na polskę do kapitulacji

Guido Knopp
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Wehrmacht od inwazji na polskę do kapitulacji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

II wojna światowa była dziełem nie tylko führera III Rzeszy Adolfa Hitlera, ale też dowodzonego przezeń Wehrmachtu. Wódź i jego armia w sposób ludobójczy świadomie prowadzili ją aż do samotnego końca. Dopóki Wehrmacht utrzymywał front, dopóki dymiły obozy zagłady i istniała Rzesza. Wehrmacht liczący 18 milionów żołnierzy był główną podporą hitlerowskiego reżimu. Taka jest główna teza książki, której autor sporządził bilans niemieckiej armii, opierając się na nowo odkrytych źródłach w archiwach alianckich, radzieckich i niemieckich oraz na wypowiedziach ostatnich żyjących naocznych świadków wydarzeń. Autor stara się o odpowiedź m. in. na następujące pytania: Dlaczego Wehrmacht, a zwłaszcza generalicja tak łatwo i ochoczo stali się narzędziami zbrodniczej polityki Hitlera? Dlaczego żołnierze byli mu wierni do samego końca? Dlaczego w szeregach Wehrmachtu istniała mikroskopijna jedynie opozycja.
Data wydania: 2009-01-01
ISBN: 978-83-11-11641-2, 9788311116412
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 264

Autor

Pozostałe książki:

Hitler - dziedzictwo zła SS, przestroga historii Dzieci Hitlera Stalingrad Tajemnice XX wieku
Wszystkie książki Guido Knopp

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wehrmacht od inwazji na polskę do kapitulacji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@piotr_osowski
2021-05-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane 03. II Wojna Światowa

Takie sobie czytadło, na które na szczęście nie wydałem zbyt wiele pieniędzy. Można je potraktować jako streszczenie kilku innych, przyzwoitych pozycji, jak na przykład "Legenda blitzkriegu", na której opiera się praktycznie w całości drugi rozdział omawianej książki. Do słabych stron można zaliczyć całkowite odrzucenie przez autora tezy, że armii niemieckiej udało się przełamać z taką łatwością radzieckie linie, ponieważ były to oddziały ofensywne, szykujące się do ataku, a nie do obrony - przy obecnym stanie wiedzy jest to raczej niedorzeczne. Tak że, ten tego - generalnie nie polecam.

{}× 7 | link |
@Panzer
2015-04-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wehrmacht od inwazji na polskę do kapitulacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl