Cytaty z książki "Wichrowe wzgórza"

{} Dodaj nowy cytat
Nasze dusze są jednakowe, niezależnie od tego, co w nich tkwi.
Będzie kochał i nienawidził w sposób równie skryty i uważał za coś na kształt impertynencji, jeśli sam stanie się przedmiotem miłości lub nienawiści.
Po tym jakieś zrównała z ziemią mój pałac, nie dawaj mi za dom rudery, w zadowoleniu swej próżności podziwiając własne miłosierdzie.
Emily Brontë z książki Wichrowe wzgórza
#wichrowewzg#emilybronte#mi#nami#literatura
{} Link
Nie na tobie będę się mścił - nie taki mam plan. Tyran miażdży swoich niewolników, a oni przeciwko niemu nie powstaną, lecz gniotą tych, co są pod nimi.
Moja miłość do Lintona jest jak liście na drzewie, czas ją zmieni, zdaję sobie z tego sprawę, tak jak zima odmienia drzewa. Moja miłość do Heattclifa przypomina raczej wieczne skały w głębi ziemi - niewiele dają widzianego piękna, choć są niezastąpione.
Nie wiem z czego zbudowane są nasze dusze, ale moja i jego są takie same - a dusza Lintona jest inna - tak jak inny jest blask księżyca od błyskawicy, a śnieg od ognia.
Wiem, że duchy chodzą po ziemi. Bądź ze mną zawsze, przyjmij jaką chcesz postać, doprowadź mnie do obłędu - tylko nie zostawiaj mnie w tej otchłani, w której ciebie nie ma. Och, Boże, tego nie da się wypowiedzieć! Nie mogę żyć bez mego życia! Nie mogę żyć bez mojej duszy!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl