Wiedźmin z Wielkiego Kijowa

Vladimir Nikolaevič Vasil'ev, Władimir Wasiljew
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Wiedźmin z Wielkiego Kijowa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Znajdujemy się w świecie po kolizji. Niestety, buta uczonych doprowadziła do sytuacji, w której osobliwie i nie zawsze bezpiecznie zmieszały się nauka i magia. Ma to swoje dobre strony, ma ? o czym nie wszyscy wiedzą ? sporo złych. Posłuszne i samodzielne maszyny, uduchowione i wydajne ? niestety, czasem wariują. Wtedy nie pomoże ani elf, ani kobold, ani człowiek... Wtedy pomóc może tylko specjalnie wyszkolony eksterminator, zmutowany człowiek... Lekarz i oprawca w jednej postaci. Gdzieś w mateczniku tajemniczego miasta Arzamas-6 hodowani są osobnicy, których jedynym, dochodowym i śmiertelnie niebezpiecznym zajęciem jest walka z oszalałymi, a może wyzwolonymi, maszynami. Ktoś, kto wymyślił takich mutantów musiał kiedyś, w innej rzeczywistości, w innym czasie czytać o wiedźminach, bo tak właśnie ich nazwał. W Arzamasie-6 więc poddaje się ?obróbce? skazane na śmierć w okrutnym świecie sieroty, by wykształcić w nich cechy wiedźminie, potrzebne w życiu i walce. Jeden z nich przybiera starożytne imię Geralt... Już chociażby to oznacza, że będzie się wyróżniał z grona swoich przyjaciół... Władimir Wasiljew nie ukrywa, że uwielbia prozę Andrzeja Sapkowskiego, za jego zgodą używa Geralta do zaprowadzania porządku w skomplikowanym, magicznym i technicznym świecie. Prezentowane teksty nie są jedynymi z tego świata. Warto przeczytać. Choćby po to, by wiedzieć, co zrobić, gdy oszaleje koparka lub wyrwie się na wolność lokomotywa.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-88916-57-1, 9788388916571
Wydawnictwo: ISA
Stron: 239

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wiedźmin z Wielkiego Kijowa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

SH
2007-08-25
Przeczytane

Jakie wrażenia? Wiedźmin Wasiljewa wyśmienity - opowiadania czyta się z przyjemnością. Inne spojrzenie na bohaterów sagi Sapkowskiego, którzy zostali przeniesieni w czasie, znacznie zmodernizowani i przeorientowani pod kątem zwalczanych monstrów - wypada bardzo ciekawie. Jednakże nie jest to tylko kalka z AS'a. Wasiljew zapożyczył imiona (niektóre przedziwnie zdeformowane), ideę pozbawionego uczuc pogromcy potworów i... i tylko tyle. Poza tym stworzył oryginalny świat, który ma swój własny klimat - szkoda tylko, że nie mamy okazji poznac go zbyt dobrze - zbiór czterech opowiadań opisuje świat bohaterów jedynie przy okazji przygód głownego bohatera. Za duży plus należy uznac zakręcone zwroty akcji i filozoficzną warstwę niektórych opowiadań. Werdykt - dobra książka będąca interesującą lekturą choć do ideału troszeczkę zabrakło.

{} | link |
@Patishon
2011-05-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Świetnie się czyta, nie mogłam się wprost oderwać. Szkoda, że nie ma dalszej części.

{} | link |
@frodo
2009-01-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Rosyjska XIX i XX wiek

Super pomyśł, super wykonanie. Kawał rzetelnej fantasy.

{} | link |
@nibarak
2009-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiedźmin z Wielkiego Kijowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe