Wiele twarzy realizmu i inne eseje

Hilary Putnam
Wiele twarzy realizmu i inne eseje
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

To reprezentatywny wybór z bogatej twórczości amerykańskiego filozofa. Poruszane przez Putnama problemy dotyczą fundamentalnych zagadnień współczesnej filozofii: kwestii znaczenia i odniesienia przedmiotowego, pytania o realność świata i status istniejących w nim przedmiotów, czy też sposobu funkcjonowania ludzkiego umysłu. Podejmując je, Putnamkażdorazowo stara się wypracować oryginalne podejście do danego zagadnienia, odrzucając z jednej strony stanowiska naturalistyczne, z drugiej zaś krytykując idealizm, który – jego zdaniem – odmawia nam możliwości dotarcia do rzeczywistości. W swoich publikacjach broni rozwijanej przez siebie koncepcji realizmu wewnętrznego, zgodnie z którą dostęp do rzeczywistości jest możliwy, ale tylko w ramach przyjmowanego aparatu pojęciowego.
Choć autor podejmuje skomplikowaną i trudną problematykę, to analizowane przez siebie zagadnienia przedstawia w sposób niezwykle przystępny. Wielokrotnie w swojej argumentacji odwołuje się do eksperymentów myślowych, nakłaniając czytelnika do wyobrażenia sobie sytuacji bądź światów, w których podważony zostaje jeden lub wiele aspektów otaczającej nas rzeczywistości. Jeden z najsłynniejszych eksperymentów myślowych Putnama czytelnik znajdzie w zawartym w tym tomie eseju Mózgi w naczyniu.


Data wydania: 2013-08-27
ISBN: 978-83-01-17360-9, 9788301173609
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Seria: Biblioteka Współczesnych Filozofów
Kategoria: Filozofia
Stron: 548
dodana przez: jatymyoni
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Hilary Putnam Hilary Putnam
Urodzony 31 lipca 1926 roku w USA (Chicago)
Amerykański filozof. Putnam wielokrotnie zmieniał swoje poglądy filozoficzne w trakcie swojej kariery i pisał na wiele różnych tematów, co powoduje że bardzo trudno jest go jednoznacznie zakwalifikować do określonego nurtu filozofii i opisać syntety...

Pozostałe książki:

Ethics without Ontology Język w świetle nauki
Wszystkie książki Hilary Putnam

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wiele twarzy realizmu i inne eseje nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiele twarzy realizmu i inne eseje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl