Wielka Księga Graala między historią a legendą od króla Artura po Marię Magdalenę

Mario Moiraghi
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Opowieść o Graalu można przyrównać do kłębka, który przez wieki rozrósł się, owijany najprzeróżniejszymi nićmi: cienkimi sznureczkami historii, wielobarwnymi kordonkami legendy, subtelnymi nitkami poezji, tendencyjnymi sznurkami herezji, ledwo dostrzegalnymi niteczkami ewangelicznymi i niewiarygodnymi wręcz sznurami fałszu. Autor prezentowanej książki stawia sobie za cel przyjrzenie się tej gmatwaninie i zweryfikowanie jaki rodzaj więzi istnieje między Graalem, świętością, krwią Chrystusa, naczyniem zawierającym tę krew, kielichem z Ostatniej Wieczerzy, ciałem Marii Magdaleny, rodem Chrystusa, królem Francji, tajnymi sektami i watykańskimi perypetiami. Napisana z polemiczną pasją, przykuwająca uwagę czytelnika od pierwszej strony tekstu, książka Mario Moiraghi’ego wpisuje się interesująco w nurt dyskusji dotyczącej źródeł inspiracji wielkiej literatury późnego Średniowiecza. Próbuje znaleźć odpowiedzi na pytania stawiane od wieków: czy istnieli bohaterowie eposów rycerskich – król Artur, Galahad, Parcifal? Jak należy odczytywać podania (na ogół bałamutne, jak zauważa słusznie autor) o świętym Graalu, o świętej Marii Magdalenie, o zakonie templariuszy? Niewątpliwie wartością tej książki jest nie tylko bogato cytowana literatura przedmiotu, powoływanie się na teksty źródłowe i liczne opinie uczonych. Trafnie wskazuje ona także na potrzebę krytycznego sądu na wypowiedzi różnych łowców sensacji. Co więcej – stawia tezy, dyskusja nad którymi przyniesie pożytek wszystkim miłośnikom historii. prof. dr hab. Henryk Samsonowicz
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7485-024-7, 9788374850247
Wydawnictwo: Bratni Zew
Stron: 351

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wielka Księga Graala między historią a legendą od króla Artura po Marię Magdalenę aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Wielka Księga Graala między historią a legendą od króla Artura po Marię Magdalenę”- Mario Moiraghi

Książka Anno Domini 33: rok, który odmienił świat
Anno Domini 33: rok, który ... Colin Duriez
W 33 roku naszej ery nieznany nauczyciel religijny umarł śmi...
Książka Chrześcijaństwo u schyłku starożytności. Studia źródłoznawcze .Tom VI
Chrześcijaństwo u schyłku s...
Korzystanie z obfitości źródeł powstałych w epoce późnej sta...
Książka Co się wydarzyło w drodze do Damaszku?
Co się wydarzyło w drodze d... Lena Einhorn
W książce Co się zdarzyło w drodze do Damaszku Lena Einhorn ...
Książka Duchowość chrześcijańska tom 1
Duchowość chrześcijańska tom 1
Znakomite omówienie najważniejszych elementów oraz pojęć chr...
Książka Życie Jezusa według Ewangelii. Początek drogi
Życie Jezusa według Ewangel... Francisco Fernández Carvajal
Niniejsza książka jest jedną z prób ukazania postaci Jezusa ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielka Księga Graala między historią a legendą od króla Artura po Marię Magdalenę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe