Wielka Wojna i niepodległość Polski

Tadeusz A. Kisielewski
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wielka Wojna i niepodległość Polski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

I wojna światowa, jej przyczyny, przebieg i dalekosiężne konsekwencje dziś - sto lat od jej wybuchu - wymagają przypomnienia i objaśnienia. Nazwano ją Wielką, bo żadna poprzednia nie wstrząsnęła tak światem jak ona. Odebrała życie milionom ludzi, pogrzebała i zrodziła imperia. Zasiała ziarno konfliktów, które do dziś trapią świat, ale też przyniosła wolność wielu narodom, w tym Polakom. Miała być ostatnią, lecz minęło ledwie 21 lat, gdy wybuchła kolejna - tak koszmarna, że przesłoniła w ludzkiej pamięci swą straszną poprzedniczkę. I wojna światowa, jej przyczyny, przebieg i dalekosiężne konsekwencje dziś - sto lat od jej wybuchu - wymagają przypomnienia i objaśnienia. Bez tej wiedzy trudno bowiem zrozumieć przyczyny konfliktów bliskowschodnich, mocarstwową pozycję Stanów Zjednoczonych, problemy Afryki czy imperialne apetyty Rosji. A także politykę wewnętrzną i zagraniczną Polski. Dotąd o pisali o niej głównie historycy. Dr Tadeusz Kisielewski, politolog, ukazuje ją natomiast jako grę międzynarodowych stosunków politycznych, rywalizacji mocarstw o dominację w Europie i walkę o kolonie. Obszernie wyjaśnia także, jak dzięki niezwykłemu splotowi wydarzeń przyniosła ona Polsce niepodległość.
Data wydania: 2014-05-01
ISBN: 978-83-7818-534-5, 9788378185345
Wydawnictwo: Rebis
Kategoria: Historia
Stron: 288

Autor

Tadeusz A. Kisielewski Tadeusz A. Kisielewski
Urodzony w 1950 roku w Polsce
Tadeusz Antoni Kisielewski – polski politolog i historyk, analityk stosunków międzynarodowych, autor wielu książek o tematyce historycznej. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1979 pracował w Polskiej Akademii Nauk ...

Pozostałe książki:

Gibraltar i Katyń. Co kryją archiwa rosyjskie i brytyjskie Katyń Zbrodnia i kłamstwo Po zamachu Uwaga, szpieg! Dzieje wywiadu od Noego do Bonda Piłsudski, Dmowski i niepodległość
Wszystkie książki Tadeusz A. Kisielewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wielka Wojna i niepodległość Polski nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ladymakbet33
2021-01-29
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielka Wojna i niepodległość Polski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl